портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Донеччина долучилася до загальноукраїнського навчання з протидії торгівлі людьми

Опубліковано 01 травня 2025 року, 09:42 , Управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації

У світі, де сучасні форми рабства набувають дедалі витонченіших форм, освітні ініціативи з протидії торгівлі людьми стають надзвичайно актуальними. Представники управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації, структурних підрозділів з питань протидії торгівлі людьми військових адміністрацій, районних державних адміністрацій взяли активну участь у всеукраїнських навчальних онлайн-сесіях. Захід об’єднав понад 960 учасників з усіх куточків України.

Учасники взяли участь в трьох навчальних онлайн-сесіях, які були присвячені темам:

«Сурогатне материнство в контексті протидії торгівлі людьми: міжнародні стандарти, практики, виклики і небезпеки»;

«Сучасні виклики протидії сексуальній експлуатації онлайн: міжнародні стандарти, практики, виклики і небезпеки»;

«Протидія попиту, що сприяє торгівлі людьми з метою сексуальної експлуатації: міжнародні стандарти, практики, виклики і небезпеки».

Ці теми розглядалися крізь призму міжнародних стандартів, практик, загроз і етичних дилем. Учасники ознайомилися з реальними історіями українських мігранток у Європі, отримали знання про правові й соціальні ризики, з якими стикаються жінки, та обговорили, як державна політика може враховувати ці фактори для ефективного захисту вразливих груп.

Навчання не обмежувалося теорією. Учасники активно розбирали практичні кейси, обговорювали типові сценарії торгівлі людьми, вчилися розрізняти її види, а також дізнавалися про роль державних органів і громадських об’єднань у запобіганні й реагуванні на такі випадки.

Про необхідність постійного фокусування уваги на цій проблемі та пошуку системних рішень наголошували і спікери як міжнародного, так і всеукраїнського рівнів: Олександра Новікова, представниця Європейської мережі мігранток (ENoMW); Тетяна Руденко, старша керівниця проєктів ОБСЄ; Жозеф Девійє, активістка Міжнародної коаліції за заборону сурогатного материнства (ICASM); Шіла Суріянараянан, доцентка з Університету Хайдарабаду (Індія); Зоряна Скалецька, депутатка Київради та колишня Міністерка охорони здоров’я України.

Здобуті знання стануть для учасниць потужним інструментом — як у власному професійному розвитку, так і в роботі з жінками у своїх громадах. Адже інформованість — перший крок до захищеності.

Це навчання стало можливим завдяки співпраці Міністерства соціальної політики України, Національного агентства України з питань державної служби, Вищої школи публічного управління, ВГО «Центр – Розвиток демократії» та Громадської ради при міжфракційному депутатському об’єднанні «Рівні можливості».