Такі результати отримав департамент забезпечення прав дітей та оздоровлення міністерства соціальної політики, провівши моніторинг роботи профільних структурних підрозділів обласних державних адміністрацій.
У 2018 році на Донеччині діти-сироти стали власниками 264 одиниць житла, придбаних для них коштом державного, обласного та місцевих бюджетів (у 2017-му - 185, що також було кращим показником по країні). За результатами роботи у 2018-му році за Донецькою областю йдуть Запорізька і Кіровоградська - вони надали по 114 та 108 квартир відповідно.
Програму забезпечення житлом продовжуємо і в цьому році, але в окремих містах вона штучно гальмується.
Зокрема, у Краматорську ще у 2017-му за гроші, які виділила держава, у комунальну власність було придбано 3 однокімнатні квартири під так зване «соціальне» житло для сиріт. Станом на початок квітня 2019-го ці квартири так і не були надані у користування, хоча на квартирному обліку у виконкомі Краматорської міськради перебуває 33 дитини-сироти віком від 18 до 23 років. Квартири стоять порожніми, заростають павутинням та накопичують борги за комунальні послуги.
Подібна ситуація і в Кураховому Мар’їнського району. При черзі в 69 осіб 3 однокімнатні соціальні квартири, придбані коштом держави, не заселені. Місцева влада пояснює це тим, що «звернень від осіб з числа дітей-сиріт не надходило».
Голова Донецької облдержадміністрації Олександр Куць зауважив, що така ситуація є неприпустимим недбальством з боку органів місцевого самоврядування.
«Дав завдання службі у справах дітей Донецької ОДА детально розібратися, хто саме винен і якнайшвидше надати житло дітям, які його потребують», – підкреслив очільник області.