Урочисті заходи, присвячені сьомій річниці визволення Торецька від російсько-окупаційних військ, пройшли у місті сьогодні, 21 липня.
У 2014 році українські війська провели унікальну військову операцію, та в обхід блок-постів зайшли у місто. Після тривалого бою Торецьк (на той час – Дзержинськ) було звільнено від російських військ, а над адміністративними будівлями замайоріли українські прапори.
Цього року святкові заходи почались з вшанування пам’яті воїнів, які віддали свої життя за звільнення та захист українського міста. До покладання квітів до пам’ятних знаків і на могили бійців ЗСУ – мешканців Торецька долучились голова Донецької облдержадміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко, заступники очільника області Юлія Костюніна та Вадим Філашкін, керівництво міської ВЦА, мешканці міста та військовослужбовці.
На центральній площі міста було проведено урочистий мітинг, де зібрались керівники області та міста, тореччани та ветерани Антитерористичної операції, що безпосередньо брали участь у звільненні Торецька.
«Вже сім років Торецьк живе без комендантських годин та окупантів. Зараз Торецьк – це вільне українське місто, яке може мирно жити та розвиватись завдяки нашим захисникам. Ми вдячні всім, хто бере участь у його захисті та розвитку», - зазначив під час виступу очільник області Павло Кириленко.
Під час урочистої частини голова ОДА вручив почесні грамоти та подяки фахівцям, які зробили значний внесок у розбудову міста. Також від командування ООС нагороди отримали діючі військовослужбовці, а керівник міської ВЦА Василь Чинчик вручив пам’ятні знаки «За оборону Торецька» ветеранам російсько-української війни.
Після завершення мітингу Павло Кириленко відвідав оновлену постійну експозицію, присвячену загиблим учасникам Євромайдану та російсько-української війни. Тут зібрані матеріали, присвячені подіям Революції Гідності, обороні міста, мешканцям Торецька, які віддали життя за свободу України, а також дітям, які загинули внаслідок російської агресії. Для поповнення виставки Павло Кириленко подарував організаторам «Книгу пам'яті 2014-2020...» та «Літопис російсько-української війни», видані силами Донецької ОДА, а також Державний прапор і прапор Донецької області.