#Збережене_крізь_час
Продовжуємо рубрику проєкту «Нематеріальна культурна спадщина: збережене крізь час» розповіддю про елемент «Копчена слива по-некременськи», який входить до обласного переліку нематеріальної культурної спадщини Донеччини.
Традиція приготування цієї страви побутує в селі Некременне, що належить до Олександрівської територіальної громади Краматорського району. Цей кулінарний спадок є не лише частиною історії регіону, а й справжньою візитівкою місцевої гастрономії, яку з любов’ю зберігають та передають наступним поколінням.
Традиція копчення сливи на Донеччині існує з 1968 року, коли родина Мруг переїхала з села Тарасівка Вінницької області і привезла цей рецепт до села Некременне, у якому до цього традиційно займалися сушінням інших фруктів. Але саме 56 років тому копчена слива стала невід'ємною частиною місцевої кулінарної спадщини. З того часу родина Мруг зберігає цей традиційний рецепт та продовжує передавати його наступним поколінням.
Копчена слива є справжньою гастрономічною перлиною, яка відкриває нові можливості для приготування страв з унікальним смаком та ароматом. Її чудово поєднують із м’ясом, особливо у запечених стравах та соусах, що надає їм легкий димний відтінок і солодкувато-кислий смак. Навіть звичайний плов із додаванням чорносливу перетворюється на кулінарний шедевр.
Також чорнослив використовують у випічці: його додають до тортів, тістечок, еклерів. Окрім того, копчена слива є незамінною у святкових традиційних стравах: її добавляють у різдвяну кутю, що робить її особливо ароматною, і навіть у великодню паску.
Дізнатися детальніше про традицію приготування копченої сливи по-некременськи ви можете, перейшовши за посиланням: http://surl.li/bkskss.
#Збережене_крізь_час
#НКС_Донеччини
#Нематеріальна_культурна_спадщина_Донеччини