#Збережене_крізь_час
Сьогодні в рубриці проєкту «Нематеріальна культурна спадщина: збережене крізь час» ми знайомимо вас з елементом обласного переліку НКС Донеччини - «Технологія виготовлення молочаної Слов’янської кераміки з червоної глини», яка побутує в Краматорському районі, зокрема у місті Слов’янськ.
Саме це місто здавна відоме своїми багатими та унікальними родовищами глини, які стали основою для розвитку гончарного ремесла. Уявіть: ще тисячі років тому, в період кам’яної доби, наші предки навчилися перетворювати цей простий матеріал на предмети побуту. Глиняний посуд, створений вручну методом ліплення, був важливою частиною їхнього життя. З розвитком майстерності в епоху неоліту гончарі почали створювати не лише посуд, але й культові предмети: фігурки тварин, статуетки, хлібці, які несли в собі глибокий символізм.
Слов’янська кераміка має багатовікову історію, і сьогодні майстри продовжують використовувати традиційні методи виготовлення виробів з червоної глини. Одним із головних елементів, що зберігся до наших днів, є гончарне коло. На ньому створюють не тільки практичні вироби, а й декоративні: вази, кашпо та скульптури. Висока якість місцевої глини дозволяє виготовляти не тільки побутові предмети, а й монументальні твори. Сучасні майстри також продовжують працювати з різними матеріалами, такими як: теракота та порцеляна, панно, елементи інтер’єру тощо.
Процес виготовлення слов’янської кераміки важкий та трудомісткий. Одним із надважливих кроків у технології виготовлення виробу є молочаний випал. Цей стародавній метод з використанням молока робить керамічні вироби не лише водонепроникними, але й надає їм особливого вигляду. Процес виготовлення посуду не потребує хімічних барвників чи глазурі, даруючи виробам природні коричневі відтінки, від ніжного світлого до глибокого шоколадного. Це не просто техніка виготовлення, а частина автентичності, яка робить кожен виріб унікальним.
Детальніше ознайомитися з процесами створення керамічних виробів ви можете за посиланням: http://surl.li/hoajot.
#Збережене_крізь_час
#НКС_Донеччини
#Нематеріальна_культурна_спадщина_Донеччини