У Міжнародний день охорони нематеріальної культурної спадщини проєкт «Нематеріальна культурна спадщина: Збережене крізь час» представляє елемент «Традиційне виготовлення весільного воскового віночка в сільській місцевості Волноваського району Донецької області».
Ця стародавня техніка плетіння віночків з воскових квітів передавалася з покоління в покоління, а свідчення про неї були зібрані під час етнографічних експедицій у селах Малинівка, Хлібодарівка, Златоустівка та Карлівка (місто Волноваха). І хоча сьогодні традицію продовжують вже нові майстрині, це ремесло залишається важливою частиною культурної спадщини регіону.
Воскові вінки мали різні форми та розміри - від маленьких та скромних - до великих, з двома, трьома або навіть чотирма ярусами. Багатство та розкіш вінка вимірювалися його висотою та кількістю восковиць, які вважалися особливо цінними. Майстрині, які були в кожному селі, виготовляли ці унікальні убори, зберігаючи традиції свого регіону. Віночки доповнювалися різними прикрасами з зеленої та білої фольги, які імітували гілочки ялини, а також могли прикрашати весільні віночки скляним дутим намистом - «лускавками».
Кожен завершений вінок – це відлуння давніх традицій та родинних звичаїв, що дбайливо передавалися з покоління в покоління. На жаль, сучасні виклики серйозно загрожують збереженню цієї культурної спадщини. Але, незважаючи на труднощі, традиція виготовлення весільного воскового віночка не лише зберігається, проте й знаходить нове життя за межами рідного краю. Це мистецтво стало символом стійкості регіональної культури, його носії продовжують ділитися своїми знаннями з новими поколіннями майстрів і шанувальниками народних традицій.
Більш детально про елемент «Традиційне виготовлення весільного воскового віночка в сільській місцевості Волноваського району Донецької області» - за посиланням: http://surl.li/omagfa.