портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506, 0954633565
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Формування дієвого нормативного поля та реформування вугільної галузі є пріоритетним для економічного розвитку Донеччини, - Павло Кириленко

Опубліковано 26 листопада 2020 року, 14:34

Стратегічним пріоритетом для Донецької області є не просте відновлення економічного потенціалу, а комплексна трансформація та побудова нової економіки. На цьому голова Донецької облдержадміністрації Павло Кириленко наголосив під час панельної дискусії Національної платформи «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію» на тему «Економіка як драйвер реінтеграції: яка модель розвитку потрібна Донецькій та Луганській областям?».

У дискусії також взяли участь перший заступник Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ростислав Замлинський, радник Віце-прем'єр-міністра України – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Андрій Мирошніченко, Голова представництва Європейського інвестиційного банку в Україні Жан-Ерік де Загон.

Павло Кириленко зазначив, що Донеччина має серйозні виклики для економічного розвитку. В першу чергу, це фізичні, демографічні та іміджеві втрати, пов’язані з бойовими діями. На тимчасово окупованих територіях залишилося понад 60 провідних промислових підприємств. Внаслідок цього розірвані важливі виробничі та логістичні зв’язки. Крім цього, Донеччина залишається першою серед інших регіонів за кількістю внутрішньо переміщених осіб, а бюджетні втрати від окупації території регіону на початок жовтня поточного року перевищили 8 млрд грн.

Він підкреслив, що ідея комплексної трансформації та побудови нової економіки покладена в основу пропозицій Донецької облдержадміністрації, наданих Мінреінтеграції в рамках погодження проекту Концепції економічного розвитку Донецької та Луганської областей. Один з акцентів – питання щодо створення спеціальних, або вільних, економічних зон на території цих регіонів, яке наразі широко обговорюється на усіх рівнях. «З нашої точки зору, доцільно передбачити дієві механізми спеціального режиму інвестиційної діяльності не тільки за територіальним принципом, але й за галузевим».

Враховуючи існуючу структуру економіки, пріоритетним для регіону є також реформування вугільної галузі, трансформація територій, на яких закриваються шахти, переорієнтація їх економіки, вирішення питань подальшого працевлаштування гірників та забезпечення комфортного проживання людей у цих населених пунктах», - наголосив Павло Кириленко.

Нагадаємо, Концепція економічного розвитку Донецької та Луганської областей зараз знаходиться на етапі узгодження в Кабінеті Міністрів України. Підготовка Концепції була ініційована Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. До її розробки було залучено широке коло зацікавлених сторін, наукових інститутів та експертних колективів (більше 150-ти організацій), включаючи експертів Національної платформи «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію». Прийняття Концепції відкриє можливості для розробки та впровадження відповідної стратегії та інших нормативно-правових актів, покликаних забезпечити умови для прискореного соціального економічного розвитку Донецької та Луганської областей, які найбільше постраждали від збройної агресії Російської Федерації проти України.