портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Громади Донеччини долучились до національної об’єднуючої платформи «Пліч-о-пліч: Згуртовані громади»

Опубліковано 22 січня 2025 року, 18:04

#плічОпліч

Сьогодні в історичному серці столиці – Софії Київській зібралися представники влади, громад, міжнародних організацій та волонтерських рухів. Вони взяли участь у заході, присвяченому Дню Соборності України в рамках проєкту «Пліч-о-пліч: Згуртовані громади».

Головний меседж – єдність та згуртованість є основою стійкості нашої держави! 

Участь у заході взяли керівники усіх шести громад Донецької області, які беруть участь у реалізації проєкту «Пліч-о-пліч: Згуртовані громади».  Це Олександрівська селищна, Білозерська, Святогірська, Краматорська, Добропільська та Дружківська міські громади. Разом з громадами-учасницями проєкту Донеччину представив Юрій Ключка, заступник голови Донецької облдержадміністрації.

«Соборна Україна – це кожен і кожна з нас. А соборність – це наші добрі наміри і вчинки, які дають відчуття спільного дому і великої спільної родини. Родини, де завжди допоможуть і завжди підтримають. Вдячний кожному і кожній за добрі справи. І вірю, що ставатиме цих справ все більше і більше, і вони дійсно дадуть нам змогу отримати те, чого ми прагнемо, – нашу перемогу», - наголосив під час заходу Денис Шмигаль, Премʼєр-міністр України. 

«Сьогодні, у 2025 році, ми продовжуємо протистояти повномасштабній агресії, але водночас показуємо всьому світу приклад безпрецедентної згуртованості. Українці об'єднані пліч-о-пліч на фронті, у громадах і в тилу. Сьогодні ми презентуємо проєкт «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» і це є прикладом нашої з вами єдності. У ньому беруть участь 111 громад. Це цифра вражаюча, але вона не остаточна. Я вдячний всім лідерам за вашу ініціативність та допомогу один одному», -  сказав Олексій Кулеба, Віцепремʼєр-міністр з відновлення, міністр розвитку громад та територій України. 

Під час дискусійних панелей з представниками місцевого самоврядування, волонтерських ініціатив та уряду учасники обговорили якісну взаємодію і надання підтримки, яка відповідає потребам громад. 

Наприклад, Іван Погоріляк, голова Перечинської міської територіальної громади Закарпатської області розповів про кейс в рамках проєкту, який вже реалізується, а саме – релокація школи з Краматорська на Закарпаття.