портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Громадські організації Івано-Франківщини та Донеччини проклали «Міст» між двома областями

Опубліковано 15 квітня 2021 року, 15:02

Відбулась онлайнова зустріч між активними організаціями громадянського суспільства сходу і заходу країни.  На телемості учасники познайомились між собою та обговорили важливі ідеї та ініціативи для подальших міжрегіональних  проєктів.   А також шукали відповідь на питання: «Що перешкоджає більш тісній співпраці двох регіонів?».

Понад пів сотні представників громади з кожної області взяли участь у жвавій дискусії, що стосувалася співпраці та єдності двох регіонів. «Точок дотику»  знайшли чимало, але й бар’єрів для тісної співпраці теж вистачає. З одного боку -  значна відстань між двома регіонами, а з іншого – значний вплив політичних еліт на інтеграцію двох протилежних частин України.

До прикладу, щодо Донеччини, то учасники вказали про наявні  стереотипи такі,  як «Край шахтарів та териконів», «Донецьк годує Україну», «Радянська дійсність», а щодо Івано-Франківщини, то її хибно асоціюють з такими словосполученнями: «Радикальний націоналізм», «Не можна розмовляти російською мовою», «Закрите суспільство».

На заході  «Телеміст між представниками громадянського суспільства Івано-Франківщини та Донеччини» працювали фахові фасилітатори-тренери, які допомогли прикарпатцям та донеччанам знайти відповіді на порушені теми та шляхи подолання неправильного сприйняття суспільством протилежного регіону країни.

Онлайнова подія тривала близько трьох годин, і кожен з учасників виніс з неї користь для себе і своєї громади. У підсумку усі зійшлися на одній думці – Україна єдина від заходу до сходу, а спільні проєкти роблять країну сильнішою і кращою для її громадян.

 «В мене глибоко позитивне враження від нашої зустрічі.  Було б чудово робити такі телемости раз в місяць, залучати різні прошарки населення і колективи, щоб мали змогу поспілкуватися так, як ми сьогодні. Бо ми робимо добре свою справу, але Україна велика, тому треба залучати більше людей», -  сказав Олександр Паращенко, голова Донецького відокремленого підрозділу громадської організації «Молодіжний клуб» Джура.

А Станіслав Черногор з  Краматорська, який представляв «Фонд розвитку громади», працює з Івано-Франківщиною вже понад 9 років.  «Ми знайомились з прикарпатцями уже не раз, відвідували різні населені пункти, спілкувалися з місцевим населенням. І розумію, наскільки важливо продовжувати проводити такі акції. Вважаю, що треба робити більше обмінів між людьми, щоб молодь бачила, що ми єдині, Україна єдина, і ми можемо розвивати нашу країну лише разом», - сказав він.

«Якби ми зробили міжрегіональну угоду, то однозначно наша співпраця покращилася б. Обміни завжди дають результат. Давайте частіше зустрічатися. Було б добре мати громадський форум на постійній основі, тоді діалог буде жвавіший», - сказав Геннадій Микитка, представник «Центру європейської інтеграції».

 «Молодь не те, що не бачить внутрішніх кордонів, не бачить і зовнішніх. Це добре,  саме тому молодь потрібно залучати в різні проєкти, бо це рушій нації. Чим більше таких проєктів буде, тим менше ми будемо говорити про те, що у нас є стереотипи», - додав представник Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Роман Кобильник.

«Цей проєкт створює можливість подружитися з людьми з іншого регіону.  Такі речі потрібно робити, бо так з’являється розуміння того, що уся країна єдина, і у ній нема поділу на схід і захід, а всі українці єдиний народ. Як зі сходу, так і заходу люди гостинні, дружні, відкриті», - прокоментувала засновниця ГО ПІК Оксана Камінська.

Захід відбувався в рамках проєкту «Івано-Франківщина та Донеччина будують мости для співпраці», що розробила ГО «ПІК» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку  (USAID). Концептуальна основа якого - єдність регіонів. Ідею підтримали очільники Івано-Франківської та Донецької  ОДА та міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов.