8 серпня на сайті електронних петицій офіційного інтернет-представництва Президента України з’явилася пропозиція створення в Україні Міністерства сім'ї та дитинства і відповідного Комітету Верховної Ради, автором якої виступив Лебедєв Леонід Вадимович.
Автор висуває прохання поставити питання сім’ї та дитинства серед пріоритетів державної політики, а також сприяти створенню в Україні Міністерства сім’ї та дитинства і відповідного Комітету Верховної Ради України.
У тексті петиції говориться про те, що «частина 2 ст.51 Конституції України визначає, що сім'я, дитинство, материнство і батьківство охороняються державою.
Низкою засобів масової інформації від 30.07.2019 поширено інформацію про наміри Офісу Президента України сприяти об’єднанню Міністерства охорони здоров’я та Міністерства соціальної політики, завданням якого є забезпечення реалізації держполітики з питань сім'ї та дітей, під головуванням першого.
Пріоритетність питань сім’ї та дитинства у державній політиці з роками нівелюється та, рештою решт, перестане існувати взагалі.
З ракурсу історії, з метою підвищення ефективності реалізації основних завдань державної політики України з питань сім'ї, дітей та молоді, конституційного обов'язку держави щодо охорони сім'ї, дитинства, материнства і батьківства, забезпечення соціального становлення і розвитку молоді та відповідно до пункту 15 статті 106 Конституції, Президент України підписав Указ 06 лютого 2004 року № 166/2004 про створення Міністерства України у справах сім'ї, дітей та молоді.
Указом Президента України від 09.12.2010 зазначене Міністерство реорганізовано в Міністерство освіти та науки, молоді та спорту. Функції стосовно сім’ї та дітей передані в 2011 році до Міністерства соціальної політики, фаховими сферами якого є трудові відносини зайнятості, соціальний захист і пенсійне забезпечення населення, та яке є правонаступником прав і обов'язків ліквідованих Указом Президента України від 25.07.97 №705/97 Міністерства праці та Міністерства соціального захисту населення».
Автор петиції стверджує, що за останні роки спостерігається відсутність ідеології формування культури сімейних відносин, підвищення відповідальності батьків за сім’ю та виховання дітей, недостатню кількість механізмів підтримки сімей, збільшення сімейного насильства, жорстокого поводження з дітьми, злочинів проти дітей, ліквідацію 80% штату соціальних працівників, які супроводжували сім’ї у складних життєвих обставинах тощо.
Петицію підтримано громадською організацією "Всеукраїнська асоціація прийомних батьків".