Готується створення системи аналізу ґрунтів, що зазнали впливу бойових дій та розробка рекомендацій щодо ведення сільського господарства у таких місцевостях.
Заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний під час форуму «Очищення територій: відновлення ґрунтів та інфраструктури» розповів, що створено робочу групу на чолі з Міністерством економіки України, яка займеться створенням системи аналізу ґрунтів, що зазнали впливу бойових дій.
Також будуть напрацьовані рекомендації для фермерів, які обробляють такі землі.
Міністерство економіки України разом із Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (FAO) працюють над ухваленням методики відбору зразків ґрунту та його аналізу, яка відповідає міжнародним стандартам. Крім того, вони сприяють підвищенню спроможності українських лабораторій для проведення аналізів та сертифікації їх за міжнародними стандартами, щоб результати досліджень були визнані на світовому рівні.
«Більшість ділянок, з якими ми зараз працюємо в межах програми гуманітарного розмінування, не знаходяться в безпосередній близькості до фронту. Вони лише точково забруднені вибухонебезпечними предметами і вміст важких металів або токсичних речовин в таких ґрунтах не має істотного впливу на якість продукції. І забір та аналіз ґрунтів за міжнародними стандартами тільки зміцнить позиції України на міжнародному ринку», – повідомив заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний.
До роботи з аналізу ґрунтів закликають долучитися також і фермерів. Для них розповсюдять протокол для відбору проб та аналізу.
Крім того, до створення науково обґрунтованої ймовірнісної моделі переходу забрудників у агропродукцію долучили українських науковців. Завдяки проведеній роботі можливо буде визначати райони, де найбільша небезпека для якості вирощуваної продукції. На основі цього для фермерів будуть розроблені комплексні рекомендації щодо ведення сільського господарства у таких місцевостях.
До робочої групи, координацію якої здійснює FAO, також входять представники Міноборони, Мінагрополітики та Міндовкілля.