портал в режимі тестування та наповнення
  • A-
    A+
або
Слідкуйте за нами в соц.мережах:

Інформаційний дайджест новин Уряду від 13 квітня 2020 року

Опубліковано 14 квітня 2020 року, 09:44 , Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України

Верховна Рада підтримала зміни до Держбюджету на 2020 рік
Під час свого виступу в Парламенті Прем’єр-міністр України закликав народних депутатів підтримати цей законопроект. «Це – найвищий рівень відповідальності. Це – підтримка сценарію виходу України з кризи. В останній версії змін до Бюджету, завдяки, в тому числі, і народним депутатам, нам вдалося повернути фінансування багатьох програм. Зокрема, це стосується додаткового фінансування регіонів, культури та освіти», – зазначив Денис Шмигаль.

Сергій Марченко: Підтримка МВФ – це гарантована можливість профінансувати усі необхідні видатки, в першу чергу соціальні
Як зазначив Міністр фінансів Сергій Марченко, в цьому бюджеті закладено ресурс від міжнародних фінансових організацій, у тому числі пряма бюджетна підтримка МВФ. «Підтримка наших міжнародних партнерів дуже важлива, бо дає нам можливість повністю профінансувати всі необхідні видатки, в першу чергу заробітні плати лікарів, соціальний захист, видатки на інфраструктуру», – сказав Міністр фінансів.

Змінами до Держбюджету-2020 передбачено 4,9 млрд грн на програми ДФРР та 1,7 млрд грн - на соціально-економічний розвиток територій
Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов впевнений: «Таке рішення дасть можливість продовжити будівельні роботи на соціально важливих проектах регіонального розвитку, забезпечити їх введення в експлуатацію вже в цьому році, не дозволить у важкий для країни період втратити робочі місця, підтримає економіку та забезпечить реалізацію проектів, які заплановані в рамках програми «Велике будівництво».

Зміни до держбюджету відкривають можливість для виконання соціальних зобов’язань, – Марина Лазебна
«Після набрання чинності змін до держбюджету потрібно близько 5 днів для того, щоб розпочати виплати, – зазначила Міністр соціальної політики. – Рішення Парламенту дає можливість додатково спрямувати понад 10 мільярдів гривень для виплати одноразової допомоги у розмірі 1000 гривень більш ніж 10,6 мільйонів людей».

Верховна Рада зберегла видатки на співфінансування придбання квартир для ВПО на рівні 20 млн грн у 2020
Верховна Рада України зберегла видатки Державного бюджету-2020 на співфінансування придбання житла для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на рівні 20 млн гривень. Відповідні видатки були збережені під час внесення змін до Державного бюджету України на 2020 рік. Також були збережені й інші видатки, що стосуються допомоги ВПО та громадянам, звільненим з полону.

Максим Степанов: Ми втричі збільшили кількість тестувань на коронавірус, щоб максимально виявляти інфікованих
«Ми збільшуємо кількість тестувань на коронавірус. За останній тиждень ми досягли показника у 2,5-3 тис. ПЛР тестів на добу. Крім того, за новим алгоритмом ми тестуємо всіх пацієнтів, у яких є запалення легень. Всі ці дії спрямовані на те, щоб максимально виявляти хворобу і вживати відповідних заходів», – заявив Міністр охорони здоров’я.

Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19
За даними Центру громадського здоров’я, станом на 9:00 12 квітня в Україні 3102 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, з них 93 летальні, 97 пацієнтів одужали. За добу зафіксовано 325 нових випадків.

Громадське місце: де необхідно носити маску
На виконання доручення Прем'єр-міністра України Міністерство охорони здоров'я надає роз'яснення що таке “громадське місце”, де необхідно носити маски чи респіратори у зв'язку з поширенням коронавірусної інфекції відповідно до постанови №211. Громадське місце - це частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під’їзди, а також підземні переходи, стадіони.

Україну обрано для участі в пілотних проектах для транскордонного електронного підпису
«Ми координуватимемо процес реалізації пілоту, який покликаний створити нові можливості для підпису угод з іноземними компаніями за допомогою КЕП. Наразі такі інструменти відсутні. Тому ми докладаємо всіх зусиль для взаємного визнання електронних підписів з іноземними державами», – прокоментував Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Завдяки держпідтримці АПК ми залучимо 14,7 млрд інвестицій в економіку України – Ігор Петрашко
«За активної позиції Аграрного комітету ми повністю зберегли державну підтримку аграрної галузі. Основні програми орієнтовані на підтримку, в першу чергу, малих сільгоспвиробників та фермерів, розвиток локальних ринків збуту та відкриття нових експортних ринків», – прокоментував Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

У змінах до Державного бюджету видатки на розвиток дорожньої інфраструктури збережені, – Владислав Криклій
На дорожню інфраструктуру у Державному бюджеті передбачено понад 70 млрд грн. Ці кошти будуть спрямовані на: ремонт, реконструкцію та експлуатацію доріг державного значення - 38 млрд грн; ремонт та реконструкцію доріг місцевого значення - 22,2 млрд грн; безпеку дорожнього руху - понад 3,1 млрд грн; будівництво та реконструкцію мостів – 500 млн грн.

Договори про концесію портів будуть підписані, – Владислав Криклій
«Антимонопольний комітет надав дозволи на концесію портів Ольвія та Херсон. Наразі фіналізуються неістотні умови концесійного договору з компанією QTerminals, перемовини відбуваються в режимі онлайн-конференцій, оскільки у Катарі встановлені суворі карантинні вимоги щодо громадян, які наразі не можуть прибути до України. Про що нас проінформували по дипломатичним каналам. Також тривають консультації щодо концесії порту Херсон», – зазначив Міністр інфраструктури.

МОН вдалось зберегти фінансування на більшість ключових програм – зміни до Держбюджету
«У довгостроковій перспективі жодна інвестиція не є такою продуктивною для економіки, як інвестиція в освіту та науку. Саме тому в межах трирічної бюджетної декларації ми будемо пропонувати повернути та збільшити видатки сфери освіти та науки», – зазначила т.в.о. Міністра освіти і науки Любомира Мандзій.

Ухвалено Закон про Національну інфраструктуру геопросторових даних
Закон про Національну інфаструктуру просторових даних – один зі складових запуску прозорої земельної реформи. Він дасть можливість об’єднати інформацію про різні об’єкти інфраструктури, мережі комунікацій та бази даних в одному місці. Відтак Україна щороку заощаджуватиме 100 мільйонів гривень, які витрачалися через неузгодженість між різними адміністраторами кадастрів.

#НеПали – штрафи за спалювання рослинності збільшено
Парламент на позачерговому засіданні ухвалив у цілому проект закону №2339 щодо посилення відповідальності за пошкодження об’єктів рослинного світу. Відповідне рішення підтримали 328 народних депутатів України. Мінекоенерго підтримує прийняття цього законопроекту, адже випалювання сухої рослинності та її залишків породжує багато негативних наслідків.

Бюджет Міністерства культури та інформаційної політики на 2020 рік затверджено в розмірі 8,16 млрд грн
Документ, зокрема, передбачає видатки на: Міністерство культури та інформаційної політики України - загалом 8,16 млрд грн; функціонування Українського культурного фонду, у тому числі здійснення Фондом заходів з підтримки проектів, - 400,8 млн грн; забезпечення діяльності Українського інституту книги, підтримка книговидавничої справи та популяризація української літератури у світі - 101,1 млн грн; реставраційні заходи - 100 млн грн; розвиток кіно патріотичного спрямування 50 млн грн.