Ранкове зведення станом на 07:00 19 листопада 2018 року
18 листопада, ситуація в районі проведення операції залишалася цілком контрольованою Об'єднаними силами.
Російські окупанти 16 разів відкривали вогонь по позиціях наших військ. При цьому, ворог 5 разів застосовував озброєння, заборонене Мінськими угодами, зокрема й артилерію.
З гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї російсько-окупаційні війська обстрілювали позиції Об’єднаних сил в районах населених пунктів Жолобок, Новотошківське, Світлодарськ, Травневе, Верхньоторецьке, Авдіївка, Красногорівка, Павлопіль, Водяне та Гнутове.
Окрім того, на опорні пункти наших військ поблизу Новотошківського та Світлодарська противник здійснював вогневий вплив з мінометів калібру 120 мм. Позиції Об'єднаних сил в районі Травневого окупанти обстрілювали з мінометів 82-го калібру, а поблизу Жолобка - ще й з артилерії калібру 122 мм.
У ході бойових дій жоден військовослужбовець Об'єднаних сил не постраждав.
Від початку доби, ворог, з мінометів калібру 120 мм, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї, здійснив обстріл наших позицій у районі Жолобка. Втрат не допущено.
За даними розвідки, протягом 18 листопада, 3-х російських окупантів було знищено та ще 4-х - поранено.
Докладніше про події в районі проведення операції буде поінформовано під час щоденного брифінгу представника Об’єднаних сил.
За матеріалами офіційної сторінки прес-служби ООС в соціальній мережі Фейсбук
У Маріуполі провели молодіжні змагання в рамках Першого регіонального фестивалю «League Live»
17 листопада в Маріуполі в спортивному комплексі «Іллічівець» відбулись молодіжні змагання в рамках Першого регіонального фестивалю «League Live». Участь у заході взяли заступник голови Донецької облдержадміністрації Ігор Стокоз, керівники Маріупольської міськради, Нацгвардії, Національної поліції України та Донецької області, ДСНС, прикордонної служби, провідних вищих навчальних закладів та іноземні гості.
Запекла боротьба проходила між 28 командами, які представляли різні міста та навчальні заклади області, серед яких Донецький юридичний інститут, Маріупольський державний університет, Приазовський державний технічний університет, ліцей-школа №48, шкільна громадська організація «Сімейне коло».
Заступник голови Донецької облдержадміністрації Ігор Стокоз привітав з третьою річницею створення Ліги.
«Три роки тому вона створювалася в умовах,коли ворог бомбардував місто. І сьогодні з 27 першопроходців Ліга вже нараховує 2000 осіб. Важко оцінити той вклад у створення цієї організації саме обласного управління Національної поліції в Донецькій області, тому що на сьогоднішній день – це єдина область, в якій існує така потужна організація, що займається патріотичним вихованням підростаючої молоді і готує заміну нам. Тим, хто підростає доведеться продовжувати ту справу, яку сьогодні почали ми. Хочу побажати молодим командам успіхів, сили, здоров’я, віри в себе та свою державу», – зауважив Ігор Стокоз.
Він також вручив медалі, подяки та пам’ятні нагороди від департаменту сім’ї, молоді та спорту учасникам громадської організації «Молодіжна ліга майбутніх поліцейських» Слов’янської, Краматорської, Лиманської, Волноваської, Мангушської, Маріупольської та Комишуватської ланок.
Для присутніх презентували майстер-класи від спецназу, кінологів та вибухотехніків. Також біля спортивного комплексу проходила виставка спецтехніки, а всіх бажаючих годувала польова кухня.
Переможцями змагань стали студенти Маріупольського державного університету, «срібло» отримали команди Слов’янська та Лиману, а «бронзу» завоювали Покровськ, Селидове, Добропілля, Мирноград та Авдіївка.
Захід був проведений за підтримки Українського культурного фонду, Донецької облдержадміністрації, Головного управління Національної поліції в Донецькій області, Маріупольської міської ради, громадської організації «Молодіжна ліга майбутніх поліцейських» та благодійної організації «Благодійний фонд родини Демкур».
За матеріалами сайту Донецької облдержадміністрації
У Донецькій ОДА зустрілися з представниками проекту «Розвиток енергетичних ринків» Агенції США з міжнародного розвитку
19 листопада в Краматорську відбулась зустріч першого заступника голови Донецької облдержадміністрації Євгена Вілінського та керівників структурних підрозділів Донецької ОДА з представниками проекту «Розвиток енергетичних ринків» Агенції США з міжнародного розвитку.
На заході обговорили соціальні питання сектору, зокрема достатність кадрового забезпечення, рівень заробітної плати, навчальні програми, гендерний аспект, рівень безробіття. Торкнулися проблемних питань області – енерго- та теплозабезпечення, водопостачання. Розглянули наявність громадських організацій, що працюють в області в енергетичному секторі, охороні навколишнього середовища, а також піднімалася тема екологічного стану, програм цієї галузі, що наразі реалізуються.
Особливу увагу приділили стану виконання Плану заходів з реалізації у 2018-2020 роках Стратегії розвитку Донецької області на період до 2020 року, зокрема в секторах електроенергетики, газовому, водо- та теплопостачання, енергоефективності.
За матеріалами сайту Донецької облдержадміністрації
У Святогірську реставрують пам’ятник Артему
Завершується перший етап реставрації пам’ятника Артему в Святогірську. Загалом на його відновлення з обласного бюджету виділили 388 тисяч гривень.
«За виконання робіт взялися львівська та київська фірми «Львівпроектреставрація» та «Мегаград». Але повністю завершити проект у цьому році реставратори не встигнуть, тож другий етап розпочнеться навесні, з настанням тепла. Пам’ятник Артему роботи всесвітньо відомого українського митця Івана Кавалерідзе віднесено до пам’яток національного значення. Його було споруджено у 1927 році», - наголосив голова Донецької облдержадміністрації Олександр Куць.
За словами директора Святогірського історико-культурного заповідника Світлани Шарабан, остання реставрація відбулася у 1983 році. У травні 2014-го пам’ятка сильно постраждала - у неї влучила блискавка. І протягом чотирьох років «Артем» знаходився в аварійному стані. Реставраційні роботи розпочалися у жовтні нинішнього року. За цей час реставратори усунули аварійні пошкодження й облаштували систему захисту від блискавок.
Як зазначає реставратор Юрій Перебийніс, в процесі робіт використовуються високоякісні матеріали, зокрема, італійські суміші, оскільки пам’ятці вже понад сто років, до того ж споруджувалася вона з необпаленої цегли, а відтак доводиться усувати недоліки й додатково укріплювати частини конструкції.
За матеріалами сайту Донецької облдержадміністрації
Вздовж автодоріг держзначення тривають роботи з реконструкції автопавільйонів
Вздовж автодоріг загального користування державного значення Донецької області (міжнародних, національних і територіальних трас) продовжуються роботи з реконструкції автопавільйонів (з дотриманням єдиного стилю дизайну для кожної траси або окремої її ділянки). Загалом цього року планується відновити близько 20-ти споруд.
Автопавільйони, розташовані за маршрутами регулярних пасажирських перевезень, матимуть оновлені посадкові майданчики, відокремлені від проїзної частини бортовим каменем, та пандусні з’їзди для зручного пересування маломобільних груп населення.
Нагадаємо, відбудова інфраструктурних об’єктів із національною символікою та новим логотипом «Оновлена Донеччина» розпочалася ще торік. Виразні стели та патріотичні металеві ферми вже прикрашають в’їзди у регіон на кордоні з Харківською (а/д М-03 Київ – Харків – Довжанський), Дніпропетровською (М-04 Знам’янка – Луганськ – Ізварине) та Запорізькою (М-14 Одеса – Мелітополь – Новоазовськ, Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя – Маріуполь та Н-15 Запоріжжя – Донецьк) областями.
Роботи виконуються у рамках експлуатаційного утримання автодоріг загального користування державного значення Донецької області.
За матеріалами сайту Донецької облдержадміністрації
Шахівська громада відсвяткувала третю річницю утворення
17 листопада на Донеччині у с. Шахове відбулося святкування, приурочене 3-й річниці утворення Шахівської об'єднаної територіальної громади. Привітати мешканців ОТГ приїхали і представники Донецької облдержадміністрації. Від імені голови Донецької ОДА вітальну адресу вручив завідуючий сектором інфраструктурного розвитку об’єднаних територіальних громад Олександр Агулов. Він наголосив, що громада має потенціал розвитку, можливість для залучення інвестицій в пріоритетні галузі економіки та агропромислового комплексу, соціальну та туристичну сфери.
«Шахівська ОТГ активно займається брендуванням території, розуміючи що це важливий елемент просування громади, та запорука її сталого економічного розвитку. Вже сьогодні вона впевнено крокує шляхом свого всебічного розвитку, ставить перед собою досить цікаві та амбіційні цілі. Це справжнє свято для всіх, хто щиро любить рідну землю, пишається її давньою історією та самобутньою культурою, унікальними природними багатствами, іменами своїх земляків, які вписали яскраві строки в літопис творчих, інтелектуальних, трудових перемог Донецького краю, всієї України. Впевнений, що ініціатива, енергія і цілеспрямованість допоможуть вам і надалі домагатися нових успіхів, плідно трудитися на благо громади, селища та рідної донецької землі», - наголосив Олександр Агулов.
За матеріалами сайту Донецької облдержадміністрації
Альтернатива кінотеатру — на Донеччині школярі організували безкоштовні фільмопокази
У Костянтинівці на Донеччині немає діючого кінотеатру. Тому учні та педагоги місцевої школи № 9 вирішили відкрили свою кінозалу «Дев'яточка».
60 тисяч гривень на неї назбирали на краудфандинговій платформі, планують запрошувати жителів міста на безкоштовні кінопокази, повідомляє ІА «Вчасно»
Ідея створити кінозалу у школі з’явилася у вчительки біології та хімії Анни Данильченко. Школа, де вона працює, знаходиться на околиці міста і є єдиним культурним центром селища Новоселівка. За гроші, які зібрали на краудфандинговій платформі «Go FundEd», придбали мультимедійний проектор, екран, ноутбук, звукову апаратуру, стільці та крісла. Під створення кінозали виділили найбільший клас у школі.
"Ми маємо ще гроші від платформи, хочемо придбати рулонні штори, а також мобільні столи. Щоб після фільму могли його обговорити у групах, поспілкуватися, зробити якийсь проект. То наша кінозала буде ще й простором для спілкування, — розповіла учителька Анна Данильченко, яка є куратором проекту «Дев'яточка».
Десятикласниця Олія Оношко каже, що працювати над ідеєю з кінозалою почали влітку. Зараз, коли мають обладнання, готуються втілювати заплановане.
«Незабаром будемо оголошення клеїти у селищі, щоб до нас приходили батьки з маленькими дітьми на кінопоказ, — говорить Юлія. — Так ми більше будемо знати сусідів, спілкуватися. Мріємо, що завдяки кінозалі, школа стане культурним центром».
На безкоштовні кінопокази вихідними також зможуть прийти жителі селища. Зараз у школі готуються до тренінгу з психологом.
За матеріалами сайту «Вчасно»