Рано чи пізно війна закінчиться, і у кожного директора виникне питання: де брати гроші для відновлення школи? У Донецькому обласному інституті післядипломної педагогічної освіти говорили про залучення інвестицій та проєктну діяльність. До обговорення долучились понад 170 керівників закладів загальної середньої освіти.
Ольга Черкашина, директорка Загальноосвітньої школи І-III ступенів №5 ім. Валерія Доценка Мирноградської міської ради, поділилася досвідом успішної реалізації освітніх ініціатив і залучення фінансування для розвитку навчального закладу. Школі вдалося виграти грант на встановлення екологічної альтанки з водоймою для проведення уроків на свіжому повітрі, фонтанчика питної води (і це в умовах дії воєнного стану!), а в межах проєкту «Рівний доступ» – отримати телевізор, проєктор, фліпчарт, сухий басейн з кульками, розвивальне дидактичне обладнання та м’які диванчики.
Школа взяла участь у STEM-проєкті «Робототехніка» на загальну суму 250 тис. грн, а завдяки співпраці з БО «Чисті серцем» на загальну суму 1 млн грн отримала техніку, сучасний посуд, спортінвентар і засоби гігієни.
Завдяки проєктній діяльності учні відвідали Румунію, провели насичені дні в Королівстві Нідерландів, побували в Угорщині.
Керівникам закладів освіти надано список платформ, де можна знайти інвесторів, донорські організації та отримати допомогу в написанні грантових заявок, а також чіткі рекомендації щодо заповнення аплікаційних форм для участі в проєктах.
Наприкінці заходу учасники поділилися власними проєктами, зреалізованими під час дії воєнного стану, а це свідчить про те, що війна не заважає тим, хто завжди шукає можливостей для розвитку.

