До Дня Української Державності КЗК «Донецький обласний художній музей» провів онлайновий вебінар «Мистецькі проєкти в контексті боротьби за збереження національної ідентичності».
Вебінар залучив до діалогу наукові інституції та музеї України, а також заклади мистецького напрямку та громади Донецької області задля популяризації та збереження нематеріальної культурної спадщини.
Це надзвичайно актуально в умовах військової агресії проти України, адже корінням держави є народ, його тисячолітні традиції, тому нинішня війна – це не лише боротьба за майбутнє нашої держави, а й за право українців на власні історію та ідентичність.
На заході відбулась презентація та обговорення культурно-мистецького проєкту «Українська ідентичність крізь призму народних звичаїв та обрядів». Значення обрядів, як носіїв народної пам’яті та важливість передачі обрядової культури від покоління до покоління, розкрила у своїй доповіді професорка кафедри історії України Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди Ольга Ніколаєнко.
Співробітники музею зробили мистецтвознавчий аналіз творів, наданих в рамках проєкту, та продемонстрували онлайнову виставку, на якій було представлено понад 100 робіт вихованців мистецьких шкіл та художніх студій Донецької області.
Ці юні художники – майбутня творча еліта Донеччини. Саме їм зберігати та примножувати нашу культурну спадщину задля збереження і процвітання нашої держави. Кращі роботи, в яких репрезентовані традиції українського народу, будуть надруковані в художньому календарі «Українські народні свята та традиції», а також поповнять фонди Донецького обласного художнього музею.
Вебінар став платформою для змістовного діалогу: як мистецтво допомагає тримати внутрішній фронт, як народні традиції перетворюються на символи опору, а дитячі малюнки — на форму національної пам’яті.