портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Комунікаційна кампанія «Ти як?»: Українцям розповідають про техніки самодопомоги та підтримки людей поруч

Опубліковано 03 липня 2023 року, 12:21

У березні 2023 року стартувала комунікаційна кампанія «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров'я за ініціативою Олени Зеленської, мета якої – сприяти формуванню в суспільстві культури піклування про ментальне здоров’я. 

Першим викликом комунікаційної кампанії було донести людям, що вони, їхнє самопочуття «на часі». Що ментальне здоров’я так само важливе, як і фізичне. Що це один із факторів, який впливає на продуктивність людини, її здатність відновлюватися, а відповідно – на економіку та можливість відновлення в контексті цілої країни. 

У межах комунікаційної кампанії було реалізовано багато активностей, спрямованих на те, щоб українці почали звертати увагу на свій стан та ментальне здоров’я загалом. Ключовим стало питання «Ти як?» і пропозиція чесно відповісти на нього самому собі. 

Наступний крок кампанії – дати людині інструменти, підказати, як можна попіклуватися про своє ментальне здоров'я та (якщо на це є ресурс) допомогти у цьому близьким, рідним, знайомим. Бо 80% людей, за оцінками експертів, можуть впоратися самостійно, якщо опанують відповідні навички. 

Саме тому важливо популяризувати техніки самодопомоги, практичні поради, верифіковані сервіси та контакти, де люди можуть знайти підтримку, серед широких верств українського населення, щоб кожен, незалежно від віку, статі та соціального статусу, знав, як допомогти собі та зміг отримати якісну психологічну допомогу в разі потреби.

На спеціальній сторінці «Ти як?» вже зібрані корисні контакти, «аптечка» самодопомоги із техніками й вправами та інша важлива інформація, що постійно оновлюється.

Комунікаційна кампанія «Ти як?» реалізується за підтримки проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який виконує організація Пакт. Сприяння у виготовленні та поширенні інформаційно-просвітницьких матеріалів надали Міжнародна організація з міграції (IOM Ukraine), рекламний холдинг Megapolis, благодійний фонд BGV.

Тему ментального здоров’я продовжують популяризовувати амбасадори, що допомагають поширювати всередині суспільства техніки самодопомоги та корисну інформацію на тему ментального здоров'я. Нагадаємо, що офіційними амбасадорами програми є Олександра Матвійчук, Монатік, Сергій Коваленко, Марія Єфросиніна, Wellboy, Даша Квіткова, Марк Лівін, Олег Романчук, Зоя Литвин, Паша Вржещ.

Спеціальна сторінка Програми та соціальні мережі Facebook, Instagram, Telegram, Viber, Twitter, YouTube, TikTok – місця, де кожен знайде підтримку, перевірені поради, техніки самодопомоги та корисні контакти офіційних джерел допомоги.

Корисно знати такі номери телефонів в Україні:

  • Лінія Національної психологічної асоціації 0 800 100 102 (з 10:00 до 20:00 щодня, дзвінки безкоштовні). Телефони для зв'язку з-за кордону доступні тут 
  • Урядова «гаряча лінія» 1545, з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насиллю – 1547 (цілодобово, дзвінки безкоштовні) 
  • Лінія міжнародної гуманітарної організації «Людина в біді» 0 800 210 160 (цілодобово, дзвінки безкоштовні)
  • Лінія емоційної підтримки МОМ 0 800 211 444 (з 10:00 до 20:00 щодня, дзвінки безкоштовні)
  • Лінія запобігання самогубствам Lifeline Ukraine 7333 (цілодобово)
  • Лінія кризової допомоги та підтримки Українського ветеранського фонду при Мінветеранів 0 800 33 20 29 (цілодобово, дзвінки безкоштовні)
  • Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації ГО «Ла Страда-Україна» 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного) або 116 123 (з мобільного) (цілодобово, дзвінки безкоштовні)
  • Національна гаряча лінія для дітей та молоді ГО «Ла Страда-Україна» 0 800 500 225 (з мобільного або стаціонарного) або 116111 (з мобільного) (цілодобово, дзвінки безкоштовні)

#тияк

Комунікаційна кампанія «Ти як?» реалізується за підтримки проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я», який виконує організація Пакт. Сприяння у виготовленні та поширенні інформаційно-просвітницьких матеріалів надали Міжнародна організація з міграції (IOM Ukraine), рекламний холдинг Megapolis, благодійний фонд BGV.