4 червня з метою обговорення питань організації та проведення заходів з популяризації традицій Великодня та Трійці відбулося заняття авторської творчої майстерні «Використання ігрових технологій в освітній діяльності щодо популяризації духовно-культурної спадщини українського народу». Майстер – Юлія Шафранова, заступник директора з виховної роботи навчально-виховного комплексу № 1 Покровської міської ради Донецької області. Для участі в занятті зареєструвалися 110 осіб: заступники директорів з виховної роботи, педагоги-організатори, учителі курсів морально-духовного спрямування закладів загальної середньої освіти області.
Учасники прослухали відеовиступ-презентацію автора, де представлено досвід проведення пасхального квесту «Квітка – душа». Увагу освітян акцентовано на тому, що великодні звичаї та обряди українського народу є перш за все дієвим засобом засвоєння норм моралі, заснованих на турботі та повазі до іншого.
Далі педагоги ознайомилися з відеолекцією щодо можливостей використання вебквестів та онлайн-вікторин під час проведення фольклорно-етнографічних заходів до свята Трійці в дистанційному форматі. Зокрема, за допомогою ресурсу LeaningApps.org було створено та презентовано вебквест «Трійця трьома святами багата: квітами, травами й рум’яним літом». При розробленні завдань вебквесту акцентовано на ціннісній складовій трійчанських обрядів і звичаїв українського народу: шанобливому ставленню до природи, усвідомленні сили натхненого слова.
Презентовані творчі наробки педагогів Донеччини стануть у нагоді вчителям при підготовці виховних заходів для учнів. Крім цього, програма майстерні передбачає зворотний зв’язок від учасників: виконання тестових вправ і творчих завдань.