портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506, 0954633565
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Майже 1 млрд. грн. склали збитки через обстріли території Курахівської ТЕС

Опубліковано 20 квітня 2024 року, 15:52

Внаслідок систематичних обстрілів російськими агресорами міста Курахове, було зафіксовано 14 випадків засмічення земель Курахівської ТЕС нафтопродуктами та відходами від руйнувань.

Державною екологічною інспекцією у Донецькій області виконані розрахунки розміру шкоди зумовленої засміченням земельних ресурсів Курахівської ТЕС внаслідок збройної агресії та бойових дій під час дії воєнного стану.

Сума нанесеної шкоди земельним ресурсам території Курахівської ТЕС становить понад 986 мільйонів гривень.

Також Інспекцією за наявною інформацією про події, наслідками яких є заподіяння шкоди довкіллю через збройну агресію рф проти України за фактами обстрілів території ТОВ «ДТЕК «КУРАХІВСЬКА ТЕС» виконано 10 розрахунків шкоди за забруднення атмосферного повітря. Загальний розмір завданої шкоди довкіллю забрудненням повітря внаслідок бойових дій, та обстрілів понад 1 мільйона гривень. 

Інформацію передано до Оперативного штабу при Державній екологічній інспекції України для формування єдиного реєстру збитків, що завдані довкіллю в результаті збройної агресії та до правоохоронних органів для подальшої фіксації, як фактів негативного впливу на довкілля, спричинених  військовою агресією рф проти України та  відкриття кримінального провадження.

Розраховані збитки у подальшому мають стати підставою для стягнення з країни-агресора усієї шкоди, завданої довкіллю України.

За інформацією Державної екологічної інспекції у Донецькій області