портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Маріупольська водонапірна вежа — найкраще фото Донецької області у конкурсі «Вікі любить пам’ятки 2024»

Опубліковано 13 лютого 2025 року, 15:29

Найкращим фото Донецької області у 2024 році в конкурсі «Вікі любить пам’ятки 2024» стало зображення водонапірної башти у Маріуполі.

Цю світлину зробив Олександр Мальон 1 травня 2021 року.

Водонапірна башта висотою 33 метри була архітектурною перлиною у центрі мирного Маріуполя. До 1910 року у Маріуполі не було центрального водопостачання, і воду доставляли візники. У 1908 році затвердили проєкт першої водонапірної вежі та водопроводу, архітектором якої став Віктор Нільсен. 3 липня 1910 року башта та мережа водопостачання розпочала свою роботу.

З 2016 року у башті відкрили культурний простір «Вежа», де проходили виставки, концерти, лекції та інші заходи. Вежа дивом пережила російські обстріли, але за час окупації міста почала руйнуватися.

Такі історичні світлини допомагають зберегти пам'ять про культурну спадщину нашої Донеччини. Вони документують життя до всіх тих жахів, які приніс ворог до нашого регіону.

Водонапірна вежа вже не вперше представляє Донецьку область, розповідають організатори конкурсу. В 2021 році фото інтер’єру башти стало найкращим в області. Серед інших пам’яток регіону, фото яких журі відзначили у попередні роки конкурсу, були: пам’ятник Тарасу Шевченку у Донецьку, Святогірська лавра, Свято-Воскресенська церква у Слов’янську, контора «Дзевульский і Ланге» та Всесвятський храм у Бахмуті.

Маємо пам’ятати, якою була Донеччина до російської навали, та повернути та відбудувати все втрачене та знищене!

До речі, «Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments) — міжнародний конкурс фотографій пам’яток культурної спадщини для ілюстрування Вікіпедії, який був започаткований у 2010 році в Нідерландах.

В Україні конкурс проходив уже в 13 раз, його проводить громадська організація «Вікімедіа Україна». У 2024 році до української частини конкурсу долучилися 322 учасники та учасниці, які завантажили 30 139 світлин українських памʼяток. За кількістю світлин Україна посіла друге місце серед 56 країн-учасниць.

За матеріалами Wikimedia Ukraine