Олена Штагер та Вікторія Калініна з Добропілля - героїні рубрики "Ми є. Були. І будем ми!" від управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації, яке збирає історії успішного досвіду донеччан-патріотів. Нижче пропонуємо вашій увазі черговий матеріал управління:
Вікторія з самого дитинства любила шити, Олена ж, навпаки, зрозуміла, що вишивка - її покликання, вже у дорослому житті. Загальне захоплення об'єднало їх для здійснення однієї мети: з'єднавши пошиття і вишивку разом, створити незвичайний винятковий продукт!
“Ми почали виготовляти одяг 5 років тому в невеликому орендованому приміщенні - розповідає Вікторія, внутрішньопереміщена особа з 2014 року. - Знайшла в собі сили та рішучість відкрити власну справу за покликом серця. У 2018 році отримала перший грант за програмою ООН із відновлення та розбудови миру на відкриття власного бізнесу. Так було придбано професійне обладнання і з’явилася невеличка, перша в місті, швейно-вишивальна студія, яка складалась тоді ще тільки з двох осіб. В цьому ж році було створено перше робоче місце для внутрішньопереміщених осіб. І перше таке вагоме для нас замовлення - співпраця з батьківською громадою НВК4 - пошиття шкільних жилетів з вишитим логотипом для 1-4 класів. Ці 342 жилети за два з половиною тижні будемо пам’ятати завжди. До речі, співпрацювали з батьками і наступні чотири роки”.
У 2019 році було отримано грант за програмою “Український донецький куркуль”, яка надавала фінансову підтримку суб’єктам малого бізнесу - створено ще одне робоче місце та придбана вишивальна машина.
“Працювали більш як ательє, відпрацьовували індивідуальні замовлення та гуртові замовлення. Мали постійних замовників. Працювали здебільше для міста та області. Багаторазово відшивали колоритні костюми з вишивкою для народного ансамблю танцю “Непосиди”. Виготовляли по індивідуально розробленому ескізу купальники для команди дівчат з синхронного плавання. Шили форму для дітей спортивних гуртків. Співпрацювали з вчителями НВК4 з приводу офіційного дрес-коду навчального закладу. Мали великий досвід у пошитті корпоративного одягу з вишитим лого” - ділиться Олена.
У 2020 році - знов грант від ПРООН на розширення бізнесу і ще 3 працевлаштовані людини. Переїзд в більше приміщення.
Вікторія згадує: “Тепер ми мали просторий швейно-вишивальний цех, окреме офісне приміщення, велику приміряльню. Розширюємо можливості, вдосконалюємося. Будуємо нові мрії”.
Постійно навчалися. Безліч тренінгів, семінарів, зустрічей, проєктів, хоча і не все нам підкорилося з першого разу. Саме напередодні війни Вікторія вирішила звузити виробництво та створили окремий бренд з пошиття світшотів з вишивкою. Вони розробили ескізи, створили вишивальні дизайни, відшили перші, такі бажані, моделі і вже домовлялися за рекламну компанію. Але війна внесла свої корективи.
Партнерки розповідають: “Виробництво було вимушено призупинено. За бренд навіть не думали, березень відшивали поточні замовлення, вишивали шеврони, а з початком квітня та оголошення евакуації, роз'їхались по різнім містам. Потім нескінченні вагання і прийняття рішення евакуювати бізнес та розпочати наново. Наразі ми в Полтаві. Тепер вже обидві внутрішньопереміщені, але з незмінними мріями та цілями. Відновлюємо виробництво, відбудовуємо країну.
Повернулися до своєї найзаповітнішої справи - дали життя новому українському бренду. І ім’я йому “Лелій”. Виробляємо світшоти з вишивкою лімітованими партіями і, навіть, в єдиному екземплярі. Отримуємо нескінченне задоволення від процесу та відгуків клієнтів. Розуміємо значущість свого продукту і впевнено йдемо уперед. А далі більше, а далі цікавіше. Адже кожен має принаймні спробувати робити те, що вміє найкраще!
Наша мета: додати креативність, особливе бачення, любов до прекрасного і пристрасть до виділення з сірої маси для створення персоналізованого продукту. “Лелій” - це свобода самовираження, свобода бути різною, свобода бути собою. Впевнені, кожна жінка особлива. Неймовірна. Гідна. І немає кращого часу ніж зараз. Тому - зараз!”
Матеріал управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації