портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Міністерство молоді та спорту України презентувало основні напрямки роботи у сфері молодіжної політики у 2022 році

Опубліковано 17 лютого 2022 року, 17:52 , Управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації

Працівники управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації взяли участь у робочій нараді з Міністерством молоді та спорту України  сьогодні, 17 лютого.   

Міністерка молоді та спорту України Марина Попатенко презентувала програми та ініціативні міжнародні технічні допомоги та можливості у міжнародної співпраці у сфері молодіжної політики.

Зокрема, Міністерство заручилося підтримкою агенцій ООН в Україні (Фонду народонаселення ООН (ФНООН), Програми розвитку ООН (ПРООН), Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в питанні реформування молодіжної політики, удосконалення законодавства у молодіжній сфері та впровадження окремих проєктів та ініціатив у сфері молодіжної політики.

Окремі проєкти та програми з агенціями ООН в Україні:

1) Міністерство є бенефіціаром проєкту міжнародної технічної допомоги ПРООН «Громадянське суспільство задля розвитку демократії та прав людини» (період реалізації 01.04.2017- 31.03.2022), в рамках якого впроваджується навчальна програма «Молодіжний працівник» (http://youth-worker.org.ua.) У 2022 році планується провести спеціалізованих тренінгів у Дніпропетровській, Донецькій, Вінницькій, Житомирській, Чернігівський, Чернівецький, Херсонській області та тридцять базових тренінгів спільно з Державним  інститутом сімейної та молодіжної політики.

2) спільно з ФНООН та за участю Центру «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» започаткували реалізацію в Україні європейської ініціативи «Пакт заради молоді – 2025» (http://careerhub.in.ua/pact-for-youth-2020/). Мета «Пакту заради молоді – 2020»  – створення нових робочих місць для молоді, допомога молоді здійснити правильний вибір щодо майбутньої роботи, консолідація зусиль держави, громадськості й бізнесу для розв'язання проблем освіти й працевлаштування молодих людей.

3) реалізується спільний проєкт ЮНІСЕФ «Громада, дружня до дітей та молоді».  Ініціатива «Громада, дружня до дітей та молоді» — це глобальний рух, який об’єднує місцеву владу, громадянське суспільство та бізнес у досягненні консенсусу в ключових напрямах розвитку добробуту всіх дітей та молоді (https://www.unicef.org/ukraine/child-friendly-municipalities-initiative).

 «Громада, дружня до дітей та молоді» - це ініціатива ЮНІСЕФ, спрямована на підтримку місцевої влади у реалізації ними прав дітей.  Глобально ініціатива впроваджується з 1996 року. На даний час ініціативу підтримали понад 3 000 муніципалітетів у 38 країнах на п’яти континентах.  В Україні ініціатива реалізується з 2018 році. Понад 170 муніципалітетів висловили бажання приєднатись до ініціативи. В Україні станом на 1 серпня 2021 року в ініціативі беруть участь 35 міст і громад (23 з них вже мають проміжний статус кандидата), у яких мешкає більш ніж 9 млн людей. 

 4) реалізується спільний проєкт з ФНООН індекс благополуччя молоді (https://ukraine.unfpa.org/uk/YWBImainpage).   Індекс - це простий інструмент для моніторингу і оцінки благополуччя молоді саме у конкретному місті. Наразі Індекс вже працює у Львові, Кременчуці та Миколаєві. Будь-яке місто може скористатися розробленою методологією та платформою для опитувань.  Для молоді - це зручна можливість для залучення до діалогу із владою, надання зворотного зв'язку  та участі в прийнятті рішень на рівні свого міста. 

4) у партнерстві з ЮНЕСЕФ та Українською волонтерською службою розроблено Національну волонтерську платформу, на якій можна буде знайти інформацію про волонтерські проєкти, що реалізуються в Україні та за кордом, а також загалом інформацію про волонтерство: https://platforma.volunteer.country/?fbclid=IwAR1BARdiDFthD2MJG_1uVst2VMLcvKnFEshD8jxTN0aJeJQOMeechiGlW8I 

6) стартував проєкт «Залучення молоді зі Сходу України до сприяння соціальної згуртованості, національної єдності та культури діалогу».

Метою проєкту є створення сприятливих умов для сталого миру в Україні після політичного врегулювання конфлікту на сході України через посилення залучення молоді, соціальної згуртованості, посилення зв’язку між громадянами та державними установами та владою, а також між різними групами та громад по всій Україні.

Проєкт фінансується Фондом розбудови миру ООН та реалізовуватиметься протягом 18 місяців трьома агенціями ООН (Програмою розвитку ООН, Фондом ООН у галузі народонаселення, Управлінням Верховного комісара ООН з прав людини у партнерстві з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, Міністерством молоді та спорту України, Міністерством культури та інформаційної політики України. В реалізації проєкту, також братимуть участь Всеукраїнський молодіжний центр та молодіжні центри, громадські організації).

Співпраця з Радою Європи у сфері молодіжної політики здійснюється шляхом реалізації Рамкової програми співробітництва між Міністерством молоді та спорту України і Радою Європи у сфері молодіжної політики на 2021-2025 роки, а також проєкту Ради Європи «Молодь за демократію в Україні: фаза ІІ». 

Рада Європи запускає нову молодіжну кампанію 2022 року за відродження демократії «Демократія тут. Демократія зараз». Європейський молодіжний фонд Ради Європи (ЄМФ) оголосив спеціальний конкурс на підтримку проєктів в рамках цієї кампанії. Кампанія є відповіддю на занепокоєння щодо стану демократії в Європі, як зазначено у звіті Генерального секретаря Ради Європи за 2021 рік. Ключові теми кампанії: демократія, доступ до прав, змістовна участь молоді. Детальніше про кампанію тут: https://www.coe.int/en/web/youth/democracy-here-now 

Організації, зареєстровані в базі даних ЄМФ, можуть подавати заявки для реалізації проєктів на місцевому, національному (розглядається пілотна діяльність) або міжнародному рівнях. Кінцеві дати для спеціального конкурсу – 1 березня та 16 травня 2022 року (заявки, подані до 1 березня, будуть розглядатися першими). Заявники будуть проінформовані про результати розгляду заявки через 6-8 тижнів з дати завершення прийому.

Європейський Союз проводить протягом 2022 року «Європейський рік молоді» та запрошує Україну долучатись до заходів. Для цього запущено спеціалізований вебсайт (The European Year of Youth website), що містить всю інформацію про заходи, а також молодіжну політику ЄС.

Програма ЄС «Еразмус+» – це програма міжнародної співпраці Європейського Союзу з іншими країнами світу у сфері освіти, молоді та спорту, що має на меті підтримку освітнього, професійного та особистісного розвитку громадян ЄС і поза його межами задля внеску до стійкого зростання, якості робочих місць і соціального згуртування, для розвитку інновацій та посилення європейської ідентичності і активного громадянства. Програма підтримує можливості навчальної та академічної мобільності в освіті та для молоді, проєкти та партнерства і розвиток стратегій та співпраці. Ключові пріоритети програми у сферах освіти, професійної підготовки, молоді та спорту на 2021-2027 рр.: якість в освіті та підготовці, інклюзія та гендерна рівність, зелені та цифрові трансформації, підготовка вчителів і наставників, вища освіта, геополітичний вимір. Українські молодіжні організації беруть участь у молодіжних проєктах програми «Еразмус+» у якості партнерів організацій з програмних країн. Докладна інформація про програму Еразмус+ доступна за посиланням: https://erasmus-plus.ec.europa.eu/. Можливості для молодих людей на сторінці Ресурсного центру SALTO  для Східної Європи та Кавказу https://www.salto-youth.net/.  

Програма ЄС «Європейський корпус солідарності» дозволяє молодим людям віком від 17 до 30 роки індивідуально або в групах на добровільних засадах працювати повний робочий день в ролі волонтера в іншій країні. Волонтери мають змогу зробити свій внесок у щоденну роботу організацій, що працюють у сферах культури, соціального забезпечення, цивільного захисту та навколишнього середовища. Участь у проєктах ЄКС може тривати від 2 до 12 місяців. Молодим людям, які бажають знайти можливості треба зареєструватись на Європейському молодіжному порталі й заповніть профіль за посиланням: https://europa.eu/youth/solidarity/register/check_en.

Українсько-польські обміни молоддю та обміни молоддю України та Литви проводяться з метою підтримки співробітництва української, польської та литовської  молоді задля розбудови дружніх взаємин між народами цих країн. Обміни молоддю здійснюються шляхом участі молоді у проєктах,  які реалізуються: інститутами громадянського суспільства; навчальними закладами; комунальними установами та визначаються відповідно до результатів конкурсу, який проводиться щороку Українсько-Польською Радою обміну молоддю, та Комітетом Ради обміну молоддю України та Литви через національну керуючу установу – Міністерство молоді та спорту України. Нещодавно Міністерством презентовано онлайновий ресурс для молоді – сайт Українсько-Польських обмінів молоддю:  http://www.ua-pl.com.ua/.

Також участь у нараді взяв Микола Кулеба, громадський діяч, співзасновник громадської організації «Національна рада дітей і молоді», який презентував Всеукраїнський освітній проєкт з розвитку навичок успішного життя для дітей та молоді 13-17 років, та Ела Ламак, голова правління «Центр – Розвиток демократії, яка презентувала молодіжну школу миробудівниць та миробудівників.