портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506, 0954633565
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Молодь Донеччини взяла участь у міжнародному проекті "Міст дружби Україна - Туреччина"

Опубліковано 06 червня 2019 року, 13:40 , Управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації

Наприкінці травня представники Донецької області взяли  участь у міжнародному проекті "Міст дружби Україна - Туреччина", що відбувся за сприяння Міністерства молоді та спорту України та Управління у справах тюрків зарубіжжя та родинних громад (Yürtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB).

Міжнародний проект "Міст дружби Україна — Туреччина" став однією з платформ для інтеграції та діалогу молоді України та Туреччини. Завдяки такому проекту відбувається руйнування стереотипів та створення почуття поваги та розуміння через позитивну атмосферу культурного і традиційного обміну унікальних і яскравих традицій народів та молоді з різних країн.

Ідейним натхненником створення зазначеного проекту є Гаяна Юксель, радник Міністра молоді та спорту з питань Криму, член Меджлісу кримськотатарського народу.

Проект розпочався зі столиці Республіки Туреччини Анкари, міста, що є символом національно-визвольної боротьби турецького народу, початку сучасних реформ та докорінних змін країни й суспільства. Саме в Анкарі молодь відвідала урочисті державні заходи, присвячені 75 роковинам Депортації та геноциду кримськотатарського народу, та послухали очевидця тих жахливих подій 83-річного Ваіт-агу Мухтарова.

Також відвідали нову сучасну будівлю Великих національних зборів Туреччини та будівлю старого парламенту, що вже стала музеєм.

Особливу увагу було приділено Меморіальному комплексу – Аниткабір, що займає важливу історичну та культурну пам’ятку країни.

Наступним містом, що відвідала молодь стала «Столиця» кримськотатарської діаспори в Туреччині — місто Ескішехір.

Головним пунктом цього проекту став регіон Чанаккале, в якому відбувалися історичні події пов’язані саме зі створенням державності Республіки Туреччина, а саме Дарданельська операція, що почалися 1915 року з метою захоплення країнами Антанти, головним чиномВеликою Британією, чорноморських протокДарданеллитаБосфор, а також Стамбула.

Під час перебування у місті Чанаккале учасники проекту зустрілися з Головою державної адміністрації міста Чанаккале Улгуру Гекхану, заступником міського голови та ректором університету 18 березня.

 

Фінальним етапом проекту стало відвідування культурної столиці Туреччини – Стамбулу, де молодь відвідала головні світові пам’ятки культури Блакитну Мечеть та Айя-Софія.

Переконані, що такі проекти об'єднують навколо себе активну молодь України та інших країн, сприяють її інтеграції й міжнаціональному обміну досвідом, формують ціннісні орієнтири молоді, зокрема почуття національної самосвідомості, толерантності та активної громадянської позиції.