З 4 по 8 травня Донецьким обласним дитячо-молодіжним центром була проведена тематична акція до Дня пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.
У Вінниці у співпраці з гуманітарним хабом Бахмутського району та центром “Я-Маріуполь” в межах акції було проведено майстер-клас для молоді Донеччини, де учасники та учасниці створили понад сотню сувенірних маків.
“Маки” використовуються в Україні з 2014 року як символ, що супроводжується гаслом: “Пам’ятаємо, перемагаємо”. Цей символ уособлює не тільки силует квітки, але й кривавий слід від кулі, нагадуючи про часи Другої світової війни.
8 травня було проведено вуличну акцію, під час якої мешканцям міста роздавали сувеніри та пояснювали важливість плекання пам’яті про перемогу над нацизмом.
Також була проведена онлайн-лекція для молоді на тему “Друга світова війна і її міфи”, спрямовану на відтворення суміжності подій минулого з сучасними реаліями життя. Учасники приєдналися до європейської традиції відзначення цієї дати.
Для Європи 8 травня – точка відліку закінчення війни та перемога над страшним злом - нацизму. Це нагадує про катастрофу війни, а не про тріумф одних народів над іншими. Пам’ять про війну має вести не до культу перемоги, а розвивати вміння цінувати мир, категорично й безкомпромісно захищати його за допомогою всіх розумних засобів, а також виховувати сміливість та принциповість у боротьбі з агресією та несправедливістю.
Заходи проводилися Донецьким обласним дитячо-молодіжним центром за підтримки Управління сім'ї, молоді та масових заходів НПВ Донецької облдержадміністрації.
![](/storage/app/thumbnails/210/b3f/974/photo_2024-05-08_17-09-31_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/eb3/148/1b6/photo2024-05-0810-15-18-2_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/5ac/4d9/a50/photo2024-05-0813-24-28-2_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/1c1/4dc/037/photo_2024-05-08_13-24-27_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/90f/72e/3fb/photo_2024-05-08_13-24-28_820x360.jpg)