11 серпня у Державному навчальному закладі «Донецький центр професійно-технічно освіти Державної служби зайнятості» відбулася Державна кваліфікаційна атестація за професією «Соціальний робітник». Випускникам була присвоєна кваліфікація «соціальний робітник».
Слухачі навчалися майже рік та опанували знання з основ ведення домашнього господарства, організації надання комунальних, побутових та інших індивідуальних послуг, норм та вимог щодо догляду за непрацездатними і громадянами похилого віку, правил використання побутового обладнання, приладів, інструментів, основ дієтології і приготування страв, основ надання долікарської допомоги, санітарії, гігієни, правил етики та поводження з громадянами похилого віку і непрацездатними громадянами, отримали практичний досвід роботи, стали кваліфікованими фахівцями і мають можливість працевлаштуватися за обраною професією.
Задачею педагогічного колективу ДНЗ «Донецький центр професійно-технічної освіти» було донести до слухачів що таке соціальна робота і чим займаються люди, які присвячують себе цій професії.
Соціальна робота – це спеціалізована діяльність з обслуговування та соціального захисту окремих груп і категорій населення. Соціальний працівник – кваліфікований консультант і комунікатор, який вміло оперує законами України, використовуючи їх для вирішення кризових ситуацій, разом з клієнтами створює програми та механізми виходу зі складних становищ.
Кожна людина чи її рідні можуть потрапити в ситуацію, коли потребуватимуть сторонньої допомоги. Звичайно, це дуже страшно, але в житті треба бути готовим до будь-яких труднощів. Найчастіше допомога потрібна пенсіонерам, безхатченкам, дітям-сиротам, інвалідам, наркозалежним, дітям вулиці, ВІЛ-інфікованим, дітям з “проблемних” сімей, людям з обмеженими можливостями, дітям, які залучені у проституцію тощо.
Соціальна робота – одна з тих професій, яка підтримує людину тоді, коли вихід самотужки їй не вдається знайти. Людські проблеми та їх вирішення є основним вектором діяльності соціального працівника. Сама ж соціальна робота невідривна від суспільства і спрямована на усі його проблемні прошарки.
Професія соціального працівника є складною, виснажливою та напруженою, вона неналежно оцінена державою, часом і суспільством. Але соціальна робота неймовірно цікава, служить на благо, дарує людям надію, відстоює права тих, від кого відвернувся світ та повертає у суспільство тих, хто не міг в ньому втриматися, дарує життя у всіх сенсах цього виразу.
Соціальна робота – це вияв милосердя, творення добра та турбота про ближнього не тільки через службові обов’язки, а й за велінням совісті та покликанням душі. Треба бути співчутливим, товариським, розумним, допитливим, постійно займатися самовдосконаленням і не боятися труднощів, добре володарювати над самим собою, мати грунтовні знання і бути хорошою особистістю, щоб вирішувати долі інших людей та допомагати їм. Саме тому соціальна робота — не лише професія, це покликання, найвищою нагородою за яке є людська шана та вдячність.
Інформація підготовлена Донецьким обласним центром зайнятості