Вчора та сьогодні у соцмережах було чимало відгуків на цю подію, та наведемо тільки одну невеличку цитату: "15 квітня дуже приємно було бути присутньою на відкритті хабу Часовоярської громади у м.Київ. Багато знайомих…усі гукають…! Можна і забути, що ти у Києві, а ніби у рідному Часів Ярі!!! Усім було так приємно бачити один одного!!!". Втім, дуже важко висловити словами емоції, які відчували сотні людей, що знають один одного, були вирвані війною з рідного міста, не бачились місяцями, а в цей день нарешті знов опинились разом. Тому ми й розміщаємо сьогодні фото, які набагато краще передають почуття людей.
Суботу для відкриття гуманітарного центру "Мій Часів Яр" обрали недаремно. Сама подія - як подарунок напередодні великого свята. А ще ж вихідний день, тому на захід могли потрапити більше людей, чимало ж працюють, вже якось облаштувавшись на новому місці у цій тимчасовій евакуації. У новий центр (а це перший досвід Часовоярської громади у відкритті таких хабів по Україні), що зручно розташувався неподалік станції метро "Дарниця" (вул. Бажова, 9а) добирались на столичне Лівобережжя не тільки з усього Києва, а й з області. Вишневе, Буча, Ірпінь - можна і далі перелічувати назви населених пунктів, де нині мешкають часівярці. Центр має охопити додатковою допомогою тих вимушено переміщених осіб, хто зараз перебуває у столиці та Київській області. А їх чимало - близько 500, з яких більше сотні - це діти. І це число постійно зростає. бо евакуація цивільних мешканців і з Донеччини, і з Часів Яра зокрема, триває.
Як відомо, переселенці отримують допомогу від держави, але багато важить і взаємодопомога. Ще влітку минулого року створили в соцмережі групу по Києву, люди координувались, допомагали з пошуком житла, переїздом, вирішенням побутових проблем, отриманням гуманітарної допомоги. Цей онлайновий напрямок у міській військовій адміністрації розвивали і продовжують розвивати. Люди дистанційно мають можливість отримати багато корисної інформації, для них організовують практичну допомогу, увагою охоплені і ті. хто мешкає у відносно віддалених містах і селах. Відучора часівярці отримали ще і стаціонарний центр у такому великому місті, як Київ.
На відкритті центру в суботу було чимало дітей, на яких чекали подарунки. А дві родини - опікуни і багатодітні - отримали ноутбуки через Співдію від благодійного фонду "Котики по-київські".
Як розповів нам заступник начальника Часовярської міської військової адміністрації Руслан Прийменко, проведенню заходів для дітей планують приділяти особливу увагу. Є благодійний фонд, який буде займатися організацією дозвілля малечі. На базі центру розгорнуть і освітню локацію, як це роблять в багатьох інших гуманітарних хабах для мешканців Донеччини по різних регіонах України. Зрозуміло, що новий центр намагатиметься забезпечити "гуманітаркою" потребуючих, видаючи продуктові, гігієнічні набори. Але є й інші напрямки роботи: на відкритті центру був сімейний лікар, в планах - надання психологічної та юридичної допомоги.
Станом на 14 квітня мешканцями Донеччини опікувались у 59 гуманітарних штабах (хабах) у 15 областях країни, забезпечуючи кращу адаптацію евакуйованих на новому місці. Гуманітарний центр "Мій Часів Яр" став 60-м у цьому переліку. Ще одним місцем, де люди відчуватимуть піклування, зможуть отримати підтримку і самі допомогти ближньому. На жаль, безпекова ситуація на Донеччині не стає кращою, а евакуація залишається тим складним, але необхідним кроком, який рятує життя. Але такі центри дуже допомагають нашим землякам жити, чекаючи на Перемогу та повернення в рідне місто.
![](/storage/app/thumbnails/64e/a50/b89/336721238_2450721245076841_1715166763550592157_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/7d4/20c/993/336743569_1238171443740970_4213527271584646353_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/d09/c39/07a/336776653_777570526953566_13065964890521758_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/e30/dbf/1b6/336698895_756937562479075_4055109998842953215_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/d00/9c4/cd0/336706762_553036913619160_8080561413779624700_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/bd2/028/d94/341655728_1497437473996761_5932382448127510556_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/29e/707/121/341504566_238619382033043_7848165069528388499_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/54f/c28/ec9/341515906_751588179994204_2814132477165183216_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/d18/a98/06d/341689466_785487619866930_1727221602007480731_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/fdb/a46/8eb/341624717_3081676312134887_4969661180044865131_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/6b5/3f6/9e7/341623863_239497998565086_3846383387512201473_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/c0c/36b/bc8/341830844_5934763109984663_1948864694524018099_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/b46/11a/6e1/341519395_1188716675123644_930791240051169689_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/bd7/621/697/341481297_219324787375209_7240896554398210824_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/079/bd6/071/341707344_670727828145224_6684333603767242489_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/967/2c7/742/341519835_1212608552720996_6873344776906947403_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/de1/b14/ca5/341693386_187581447461222_6053181910011646770_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/5d4/ec4/249/341519105_1404282476989280_8541462427935955392_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/ffe/6b9/2d6/341563970_198590356256878_1220540864448497996_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/014/bde/882/341454999_1208333189807174_3177706028927366109_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/166/e7f/787/341514458_779371946947730_2448787992495368754_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/632/318/7ca/341563582_252203247244524_6106745997985217585_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/103/425/3dd/341887841_1299354861006269_6815082133425521991_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/c09/800/d43/341681004_183140961215675_3806689037823755532_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/31d/889/33c/341489709_2253643444834318_21880553659037600_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/7dd/f93/a4f/341465105_743454617231132_8792683032592426639_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/14f/e9f/737/341527020_896368151432343_8122631124179767607_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/ccb/294/fae/341571046_628757429095417_717619192694657975_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/c89/163/1f8/341672163_3418271268441651_6526229827411992616_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/232/e9a/8ea/341683536_759566269173438_3068881155102583789_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/eeb/eaa/8a4/341782029_611515760580716_4162329813201409347_n_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/d7d/cab/a4b/341658801_5862700350524204_553970025899057151_n_820x360.jpg)