портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

На Донеччині підбили підсумки роботи у сфері сім'ї, молоді та утвердження української національної та громадянської ідентичності за 2024 рік

Опубліковано 27 березня 2025 року, 13:57 , Управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації

26 березня відбулося онлайн-засідання колегії управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької облдержадміністрації, на якому були розглянуті ключові підсумки роботи за минулий рік та визначено пріоритетні напрямки на 2025 рік.

У засіданні взяли участь представники структурних підрозділів районних державних адміністрацій, районних військових адміністрацій та військових адміністрацій населених пунктів, які знаходяться у сфері управління, відповідальні за питання сімейної, молодіжної, гендерної політики, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та торгівлі людьми.

У 2024 році ключова увага управління була зосереджена на протидії домашньому насильству, підтримці багатодітних сімей та запобіганні торгівлі людьми. Зафіксовано понад 2400 звернень щодо домашнього насильства, переважна більшість з яких надійшла від жінок. Для надання допомоги постраждалим діяли центри соціально-психологічної допомоги, служби первинного консультування та мобільні бригади, які охопили майже 3000 осіб. Активну підтримку у цій сфері надавали міжнародні партнери, зокрема ООН Жінки та UNFPA.

Значна робота проводилася у напрямку підтримки багатодітних сімей. Видано понад 700 посвідчень батьків та 1600 посвідчень дітей з багатодітних родин. Забезпечено розподіл значної кількості продуктових наборів та гуманітарної допомоги. Також організовувалися навчальні заходи для фахівців у сфері гендерної політики та захисту прав постраждалих, інформаційно-просвітницькі кампанії, які охопили понад 20 000 осіб.

Попри військові дії, одним з пріоритетів залишалася підтримка та розвиток молоді. Проведено 86 різноманітних заходів, які охопили понад 12,5 тисяч молодих людей. Особлива увага приділялася формуванню критичного мислення, лідерських якостей, медіаграмотності та психологічної стійкості. Конкурс «Молода людина року», освітня програма «Своя освіта», семінар «Марафон розробників «Спадщина – Майбутнє»», а також численні заходи з підтримки ментального здоров'я та мінної безпеки стали важливими складовими роботи. Активно працювала оновлена молодіжна рада при облдержадміністрації, а на місцевому рівні створено 28 молодіжних рад.

Управлінням велася постійна робота з підтримки молодіжних громадських організацій та реалізації програми «Молодіжний працівник». Значної шкоди завдала війна інфраструктурі молодіжної сфери, проте евакуйовані молодіжні центри активно включилися до роботи в інших регіонах. Донецький обласний дитячо-молодіжний центр реструктуризовано у комунальну установу «Донецький обласний молодіжний центр», на базі якого створено Платформу «Центр єдності та національного спротиву».

Важливим напрямком роботи залишалося утвердження української національної та громадянської ідентичності. Проведено понад 100 тематичних обласних заходів, які охопили понад 6 тисяч учасників. Відновлено співпрацю з Міністерством молоді та спорту України. Налагоджено ефективну роботу координаційних рад з питань національної ідентичності на місцевому рівні.

На базі Платформи «Центр єдності та національного спротиву» реалізується підготовка громадян до національного спротиву. Проводяться заходи з військово-патріотичного виховання, тренінги з домедичної допомоги, мінної безпеки та цивільного захисту.

Під час засідання також були заслухані звіти керівників ключових установ області, що опікуються молоддю та соціальною підтримкою: Донецького обласного молодіжного центру, Обласного центру соціально-психологічної реабілітації, Обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями та Обласного соціального центру матері та дитини.

Підбиваючи підсумки, начальниця управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Лілія Золкіна наголосила на високому рівні ефективності та відданості справі управління та підпорядкованих установ, незважаючи на надскладні умови воєнного часу. Вона підкреслила, що у 2025 році буде продовжено роботу за визначеними пріоритетними напрямками з метою максимальної підтримки мешканців Донеччини.