Попри усі складнощі, обумовлені війною, на Донеччині продовжує працювати мережа центрів соціального обслуговування.
Догляду вдома потребують 4557 мешканців області, які опинились у складних життєвих обставинах. Послуги їм надають 12 територіальних центрів соціального обслуговування та 18 центрів надання соціальних послуг.
З першого дня повномасштабного вторгнення соціальні робітники здійснюють адресну доставку гуманітарної, благодійної допомоги отримувачам соціальної послуги догляду вдома.
«Допомагають дуже добре, - говорить мешканка міста Краматорська Віра Нагорна. – Все, що нам треба, вони все роблять. Приходять двічі на тиждень. Все, що мені треба по дому зробити, вони допомагають. Штори повісити – повісили, бо я сама вгорі зробити щось не можу і чоловік теж не може. Плиту витерти – витерли».
Соціальні працівники купують продукти та ліки, готують їжу, підтримують чистоту в оселях, допомагають у пранні речей, отримують та доставляють соціальні виплати і, найголовніше, надають психологічну підтримку людям, яким за станом здоров'я важко виходити на вулицю та спілкуватись з іншими людьми.
«Без нас вони ніяк, - зазначає соціальна працівниця Марина Півторак. - Адже працівники соціальної служби – це ще й свого роду психологи. Для людини дуже важливим є спілкування. А коли людина ще й знаходиться у чотирьох стінах, - це завжди важко. Тому поговорити з людиною, надати їй якусь пораду буває для неї дуже важливо».
Директорка територіального центру соціального обслуговування Краматорської міської ради Ірина Оленич наголошує:
«Наша установа надає соціальні послуги особам похилого віку та особам з інвалідністю, які потребують сторонньої допомоги, знаходяться в складних життєвих ситуаціях і потребують сторонньої допомоги за місцем проживання. Наразі у нас на обслуговуванні перебувають 400 людей похилого віку, з яких 97 є особами з інвалідністю. Соціальні працівники допомагають подолати складні життєві ситуації, в яких опинилися наші отримувачі соціальних послуг, та надають їм всебічну підтримку. До нас досить часто звертаються особи похилого віку, які за станом здоров’я вже не можуть за собою доглядати та потребують нашої допомоги. Це переважно люди, яким уже близько 70-80 років, які не мають рідних, що могли би забезпечувати їм цю допомогу, і які не мають іншого способу подолати ці свої життєві обставини».
Зараз у територіальному центрі працюють 39 соціальних працівників, які надають соціальні послуги 400 особам. Серед підопічних територіального центру – 11 внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованих територій, які знаходяться у місті Краматорську та отримують соціальні послуги з догляду вдома.
Про те, як працює територіальний центр соціального обслуговування Краматорської міської військової адміністрації, дивіться в сюжеті.