портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

На Донеччині слідкують за якістю дистанційної освіти

Опубліковано 15 грудня 2023 року, 11:38 , Департамент освіти і науки облдержадміністрації

Заступник голови Донецької облдержадміністрації Юлія Костюніна провела онлайн-нараду з керівниками закладів професійної (професійно-технічної) освіти за результатами моніторингу освітнього процесу в дистанційному форматі в закладах освіти Донецької області.

Метою проведення моніторингу освітнього процесу є покращення надання освітніх послуг для здобувачів освіти в дистанційному форматі в закладах професійної освіти регіону задля підготовки кваліфікованих та конкурентоспроможних робітників задля задоволення потреб ринку праці Донецької області і країни в цілому.

Роботу з моніторингу освітнього процесу розпочато ще в минулому 2022-2023 навчальному році. Для відслідковування динаміки проведеної роботи цього навчального року ця діяльність продовжується. 

Департаментом освіти і науки облдержадміністрації представлено на нараді результати моніторингу ДНЗ «Слов’янський професійний аграрний ліцей», Білозерського професійного гірничого ліцею, Курахівського професійного ліцею та Краматорського вищого професійного училища, що відбувався у листопаді 2023 року.

Під час наради обговорені особливості організації теоретичної частини освітнього процесу в дистанційному форматі, кращі приклади і недоліки, що виявлені під час проведення моніторингу. Разом з представниками Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Донецькій області обговорено організацію заходів для покращення рівня володіння цифровими інструментами педагогами закладів профтеху. Також на нараді обговорено якісний склад педагогічних працівників закладів професійної (професійно-технічної) освіти та аналіз їх участі у заходах з підвищення якості організації освітнього процесу у дистанційному форматі.

Додатково повідомляємо, що у 2023-2024 навчальному році освітній процес здійснюють 23 заклади професійної (професійно-технічної) освіти, з них 6 закладів релоковані до більш безпечних регіонів країни (у Рівненську, Кіровоградську, Тернопільську, Дніпропетровську області тощо). Ще 17 закладів професійної освіти здійснюють навчання в очно-дистанційному форматі, використовуючи для опанування навичок з робітничих професій виробничі майстерні закладів-партнерів у більш безпечних регіонах України та виробничі потужності близько 850 підприємств-замовників робітничих кадрів, з якими укладені угоди про співпрацю та договори про надання освітніх послуг.