портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

На Донеччині створена бригада Територіальної оборони: відповіді на основні питання

Опубліковано 17 лютого 2022 року, 17:26

Бригада Територіальної оборони, до складу якої входить п’ять батальйонів, створена у Донецькій області.  Про це директор департаменту цивільного захисту, оборонної та мобілізаційної роботи Донецької облдержадміністрації Ігор Бойко повідомив на брифінгу у Краматорську сьогодні, 17 лютого.  

«На території області створена своя бригада  Територіальної оборони. До складу бригади  входять п’ять батальйонів. Це в кожному районі області.  На території області вже за штатом мирного часу набрано 73% від потреби. Решта 27%  - це, як правило, ті посади,  які мають вузьку направленість та є дефіцитними. Це зв’язківці, сапери,  військові медики тощо»,  - зазначив він.  

Штат мирного часу (10 тисяч осіб) — постійнодіюче командно-штабне ядро Сил Територіальної оборони з числа військових (командування Сил Територіальної оборони, бригад, батальйонів). Це звичайна служба за контрактом у ЗСУ (в середньому по штату мирного часу у кожному батальйоні має бути близько 50 кадрових військових, у бригаді – 90-120 осіб).  

Рядовий склад підрозділів Територіальної оборони вже, як правило, набраний у повному обсязі  від тих потреб, які сьогодні заявлені. 

 Далі ведеться робота по набору та укладенню контрактів з резервістами. Йдеться про людей, які можуть бути мобілізовані в разі відкритої агресії чи іншої надзвичайної ситуації. Тобто резервіст Територіальної оборони живе та працює у своєму районі, там же проходить службу, і він знає, що у разі якоїсь загрози, коли його відмобілізують, він буде проходити службу в тому батальйоні, де він живе, і захищати свій дім і свою родину. 

Є два варіанти, як приєднатися до Сил територіальної оборони ЗСУ:  

1. Прийти й підписати контракт і проходити службу військовим (стандартний контракт з ЗСУ);

2. Підписати контракт резервіста Сил територіальної оборони (без відриву від цивільного життя, але з обов’язковою участю у визначених тренуваннях/навчаннях/зборах).

Приєднатися до лав підрозділів територіальної оборони можуть громадяни України віком від 18 до 58 років. Є певні вимоги:  стан фізичного здоров’я,  стан психологічного здоров’я,  рівень фізичної підготовки,  відсутність проблем з законом тощо.