Урочисті заходи з нагоди 30-ї річниці створення Збройних сил України відбулись на центральній площі у Краматорську сьогодні, 6 грудня.
Одночасно святкування проходило у Харкові на площі Свободи, в Одесі - біля Морського вокзалу, у Краматорську - на площі Миру, у селі Озерне Житомирської області, у Львові - біля Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдочного, у Києві - на Михайлівській.
Президент України Володимир Зеленський взяв участь в урочистих заходах з нагоди 30-ї річниці Збройних Сил України, що відбувались в Харкові.
"30 років тому ми відновили незалежність України. 30 років тому народились сили, покликані її захищати - Збройні сили України. Сьогодні їх день, їх професійне свято, сьогодні тридцята річниця з Дня створення Збройних сил України. Від щирого серця та від імені України я щиро вітаю вас з цим днем! Ми пишаємось Збройними силами України. Усіма, хто звільняв Маріуполь, звільняв Слов'янськ, Краматорськ. Усіма хто приніс мир в Авдіївку, Бахмут та Щастя. Усіма, хто обов'язково принесе мир в Донецьк, усіма, хто принесе мир в Луганськ, усіма, хто принесе мир в Крим!", - звернувся до військовослужбовців Володимир Зеленський.
В урочистостях, які пройшли у Краматорську, взяли участь голова Донецької обласної державної адміністрації, керівник обласної військово-цивільної адміністрації Павло Кириленко та Командувач об'єднаних сил, генерал-лейтенант Олександр Павлюк.
«Шановні військовослужбовці, мені дуже приємно вітати вас сьогодні з тридцятою річницею створення Збройних сил України. Ви є основною перепоною і захистом від збройної агресії Російської Федерації, від окупантів. Ваша завзятість, ваша впевненість, ваш професіоналізм надають нам впевненості у завтрашньому дні, всій державі. Я вас вітаю з професійним святом. Бажаю кожному з вас, щоб ви поверталися живими, неушкодженими та обов’язково - з перемогою», - сказав очільник області.
Командувач об'єднаних сил генерал-лейтенант Олександр Павлюк нагадав, який непростий шлях становлення та випробувань подолали Збройні сили України, які зараз надійно стримують ворога. «Сьогодні я маю честь стояти перед вами і вітати вас з нашим святом, 30 років Збройним силам України. За 30 років було багато складних етапів - це й переформування збройних сил у Збройні сили незалежної держави, це і спроба знищення російськими кураторами нашої армії, це і відродження з попелу у 2014 році, дякуючи патріотичному підйому всього народу України, дякуючи тим патріотам-героям, які залишилися в строю. Недаремно найбільша довіра у народу – до армії. Недаремно 8 років противник ламає зуби об нашу міць. Я вам хочу побажати одне - мирне небо над головою, але після нашої перемоги», - сказав він.
Під час святкування відбулась урочиста передача військової техніки підрозділам Збройних сил України, які виконують бойові завдання в зоні проведення ООС на Донеччині, - 34 бойові машини "Козак-2М1". Також Командувач об'єднаних сил Олександр Павлюк за дорученням Президента України, Верховного Головнокомандувача України вручив бойовий прапор 199 навчальному центру Десантно-штурмових військ, 148 окремому гаубичного самохідного дивізіону Десантно-штурмових військ.
Після урочистостей для військовослужбовців, мешканців та гостей міста відбувся концерт гурту "Brutto".
![](/storage/app/thumbnails/0f6/d03/cea/1_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/35c/6ca/072/2_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/1bb/353/e19/3_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/fdf/c78/93a/4_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/fca/103/6d4/5_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/9d3/d22/417/6_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/3f7/8d5/8de/7_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/cdc/1a8/a2d/8_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/619/fc5/c54/9_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/90a/ff1/132/10_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/b1a/45a/bdd/11_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/d34/f60/e58/12_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/4f5/4ae/40f/13_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/a48/bbe/9f7/14_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/af7/161/4ad/15_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/076/774/bc7/16_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/c3e/ba0/951/17_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/174/7ca/091/18_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/0f5/0c2/a6e/19_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/92c/885/8c1/20_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/0c4/74b/8e6/21_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/fe1/729/0f8/22_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/522/e59/a1a/23_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/77e/786/01a/24_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/5c7/47f/fad/25_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/cc5/761/989/26_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/812/fbc/8b1/27_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/d32/28f/8b3/whatsapp-image-2021-12-06-at-220704-1_820x360.jpeg)
![](/storage/app/thumbnails/6a2/4fd/782/WhatsApp Image 2021-12-06 at 22.07.07_820x360.jpeg)
![](/storage/app/thumbnails/edd/22f/b65/whatsapp-image-2021-12-06-at-220708-1_820x360.jpeg)
![](/storage/app/thumbnails/a09/044/891/WhatsApp Image 2021-12-06 at 22.07.12_820x360.jpeg)
![](/storage/app/thumbnails/651/132/895/WhatsApp Image 2021-12-06 at 22.07.08_820x360.jpeg)
![](/storage/app/thumbnails/f74/b11/c48/WhatsApp Image 2021-12-06 at 22.07.11_820x360.jpeg)