портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

На Донеччині відбулася Х науково-практична конференція «Досягнення та виклики національно-патріотичного виховання в регіоні»

Опубліковано 08 листопада 2024 року, 15:52 , Департамент освіти і науки облдержадміністрації

7 листопада в Києві відбулася Х ювілейна обласна науково-практична конференція «Досягнення та виклики національно-патріотичного виховання в регіоні». Конференція об’єднала понад 600 освітян із м. Києва, Донецької, Львівської та Хмельницької областей в очному та дистанційному форматах.

Учасників конференції привітали Олександр Шевченко, заступник голови Донецької облдержадміністрації; Олена Тяпка, головна спеціалістка відділу змісту освіти, позашкільної освіти та виховної роботи головного управління загальної середньої освіти директорату шкільної освіти Міністерства освіти і науки України; Олена Урдей, заступниця директора – начальниця управління освітою та інновацій департаменту освіти і науки Львівської облдержадміністрації; Микола Кириченко, ректор ДВНЗ «Університет менеджменту освіти» НАПН України; Володимир Авдєєнко, керівник Київського обласного центру підготовки населення до національного спротиву.

Під час пленарного засідання спікери конференції висвітлювали актуальні питання національно-патріотичного виховання молоді в області та в Україні в цілому. Було представлено проєкт соціальної програми, спрямованої на утвердження української національної та громадянської ідентичності в Донецькій області, що реалізуватиметься до 2028 року. Також обговорювали розвиток моральної стійкості молоді перед маніпулятивним впливом ворожої пропаганди.

Учасники конференції ознайомилися з діяльністю агенції Molfar, яка проводить OSINT-розслідування на державному та приватному рівнях. Головний спеціаліст відділу організації історичних досліджень Українського інституту національної пам’яті Іван Стичинський підкреслив важливість меморіалізації російсько-української війни під час воєнного стану, наголосивши на необхідності створення національного пантеону, пам'ятників військовим та символів, що передаватимуть історію подій нинішнього воєнного часу наступним поколінням.

Також відбулося нагородження переможців обласного національно-патріотичного квесту «Знай і люби свій край» та обласного конкурсу відеороликів-візитівок (презентацій) «Національне виховання – майбутнє держави» серед закладів освіти області.

Напрацьованим досвідом і новими ідеями щодо організації національно-патріотичного виховання в умовах дії воєнного стану та післявоєнного відновлення учасники конференції ділилися у тематичних секціях.

Захід став важливим майданчиком для обміну досвідом і обговорення нових підходів до виховання молоді, що зможуть забезпечити збереження національної ідентичності та формування громадянської свідомості.