Меморіальний захід із вшанування пам’яті захисників України, загиблих на блок-посту №1 у 2014 році, відбувся біля селища Мирне Слов’янського району сьогодні, 26 червня.
На заході були присутні заступник голови Донецької облдержадміністрації Юлія Костюніна, заступник командувача Об’єднаних сил генерал-майор Віктор Ганущак, керівництво Слов’янської територіальної громади, Коростишівської територіальної громади Житомирської області, рідні й близькі загиблих в АТО/ООС, військовослужбовці, представники громадських організацій АТО/ООС.
Пам’ять загиблих героїв вшанували хвилиною мовчання та покладанням вінків та квітів до меморіального знаку, який було встановлено у 2019 році за ініціативи місцевих патріотів, та небайдужих громадян при підтримці районної влади.
«Сьогодні ми вшановуємо пам’ять загиблих воїнів, що поклали своє життя за Україну у боротьбі з російським агресором. Вони віддали своє життя, щоб ми з вами мали змогу жити у незалежній країні. Вони навіки залишаться в наших серцях та у нашій пам’яті. Низький уклін батькам, які виховали справжніх героїв», - сказала Юлія Костюніна.
Також заступник очільника області взяла участь у відкритті пам'ятного знаку воїнам-добровольцям.
Нагадаємо, 26 червня 2014 року збройними формуваннями Російської Федерації та її найманцями при підтримці декількох танків було розпочато штурм блок-посту № 1 «Рибхоз» поблизу селища Мирне Слов’янського району. Унаслідок бою загинуло 3 військовослужбовці 95-ї окремої Житомирської аеромобільної бригади та 1 військовослужбовець батальйону Національної гвардії України.
Майже одночасно з декількох сторін танки противника розпочали стріляти по блок-посту прямою наводкою, також почався обстріл із стрілецької зброї. Один із снарядів влучив у БТР-80, який загорівся та вибухнув боєкомплект.
У результаті нападу загинуло 4 військовослужбовці:
Ващук Ігор Олександрович – солдат підрозділу 95-ої окремої аеромобільної бригади. З квітня 2014 року брав участь у війні на сході України. 26 червня солдат Ващук до останнього вів вогонь зі свого кулемета, доки в його БТР не поцілив снаряд.
Гулик Артур Ярославович ‒ стрілець, 2-й резервний батальйон Національної гвардії України. Учасник Євромайдану, 5-а сотня, був поранений під час останніх лютневих подій. З початку АТО став солдатом резерву МВС України.
Добрянський Максим Сергійович - старший солдат, оператор підрозділу 95-ої окремої аеромобільної бригади. У березні 2014 року мобілізований до Збройних Сил України.
Коган Андрій Ігорович ‒ сержант, командир відділення протитанкового взводу 1-го аеромобільно-десантного батальйону 95 окремої аеромобільної бригади. З весни 2014 року брав участь у війні на сході України.
Указом Президента України від 14 серпня 2014 року № 651/2014, за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України орденом «За мужність» III ступеня (посмертно) нагороджено:
Ващука Ігоря Олександровича – солдата;
Добрянського Максима Сергійовича - старшого солдата;
Когана Андрія Ігоровича – сержанта.
Указом Президента України від 8 вересня 2014 року № 708/2014, за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України було нагороджено орденом «За мужність» III ступеня (посмертно) Гулика Артура Ярославовича - солдата резерву.
![](/storage/app/thumbnails/b31/25f/cca/IMG_20210626_095917_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/863/8f9/4e3/IMG_20210626_095947_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/493/1ce/f74/IMG_20210626_095954_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/c35/7c1/6b6/IMG_20210626_100323_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/9eb/d60/7e0/IMG_20210626_101221_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/443/359/d6d/IMG_20210626_101535_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/a7c/a5e/85c/IMG_20210626_101513_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/68d/9a0/eff/IMG_20210626_101757_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/8ca/605/0d0/IMG_20210626_100200_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/a35/b2a/a62/IMG_20210626_104022_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/764/373/edd/IMG_20210626_104025_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/66f/9ce/f63/IMG_20210626_104106_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/a62/125/aa6/IMG_20210626_102123_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/124/3d6/227/IMG_20210626_103354_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/ac1/203/edc/IMG_20210626_105356_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/9c0/c25/892/IMG_20210626_111409_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/1c9/895/dd6/IMG_20210626_111451_820x360.jpg)
![](/storage/app/thumbnails/359/d60/95f/IMG_20210626_111627_820x360.jpg)