портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506, 0954633565
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

На Донеччині вшанували пам’ять загиблих захисників Донецького аеропорту

Опубліковано 20 січня 2022 року, 11:00

Пам’ять загиблих захисників Донецького аеропорту вшанували учасники меморіального заходу в Краматорську сьогодні, 20 січня.

Заступник голови Донецької облдержадміністрації Вадим Філашкін разом з представниками керівництва штабу ООС, командиром військової частини А2120 поклав квіти до меморіалу «Захисникам України».

«Сьогодні ми вшановуємо захисників Донецького аеропорту. Не можу в цей день не згадати бійців, які віддали своє життя, щоб наші майбутні покоління ніколи не знали, що таке війна. Вони завжди залишаться в наших серцях», - наголосив Вадим Філашкін.

Також Вадим Філашкін вручив портрет рядового, стрільця-зенітника ракетного взводу 90-го окремого аеромобільного батальйону 81-ї окремої аеромобільної бригади Андрія Ременюка батькові загиблого - Олегу Андрійовичу Ременюку. Цей портрет був намальований в рамках започаткованого облдержадміністрацією у 2020 році проєкту «Місто Героїв». Нагадаємо, художники, що беруть участь у проєкті, створюють портрети захисників України, які народилися або жили в нашому краї та загинули під час російсько-української війни.

Бої за Донецький аеропорт почались 26 травня 2014 року, коли підрозділи російських військ і проросійські бойовики захопили будівлі аеропорту Донецька. Цього ж дня українські військові, завдяки скоординованим діям українських Повітряних сил і високомобільних десантних військ, завдали удар по позиціях ворога та встановили контроль над Донецьким аеропортом.

Після бою 26 травня деякий час на летовищі не відбувалося значних вогневих сутичок, перестрілки мали короткочасний та епізодичний характер. У липні українська армія зазнала перших бойових втрат в Донецькому аеропорту. 10 липня 2014 року противник обстріляв із мінометів позицію зенітників 72-ї бригади. Один воїн загинув. За кілька днів ще один наш захисник помер від ран.

Найбільш запеклі бої в аеропорту, завдяки яким весь світ дізнався про українських “кіборгів”, розвернулися з вересня 2014 року. Українські військові, добровольці, медики й волонтери затято відстоювали цей клаптик рідної землі.

У різний час в аеропорту та прилеглому селищі Піски воювали спецпризначенці 3-го окремого полку, бійці 79, 80, 81, 95 окремих аеромобільних та 93 окремої механізованої бригад, 57 окремої мотопіхотної бригади, 90-го окремого аеромобільного та 74-го окремого розвідувального батальйонів, бійці полку «Дніпро-1», вояки Добровольчого українського корпусу (ДУК) та інші. Багатьох із них було відзначено державними нагородами, низку – посмертно.

242-денне пекло забрало життя понад 200 синів України, 58 з них внаслідок підриву одного з терміналів загинули в останні дні оборони з 18 по 21 січня 2015 року.

21 січня 2015 року було прийнято рішення відвести українських військових, оскільки об’єкт в результаті численних боїв повністю зруйнували, він став непридатним для оборони. 22 січня 2015 року з території терміналів з боями вийшли 20 бійців.

Жорсткі й безкомпромісні бої за Донецький аеропорт тривали понад 240 днів - з травня 2014 року до 22 січня 2015 року.