портал в режимі тестування та наповнення
  • A-
    A+
або
Слідкуйте за нами в соц.мережах:

На Донеччині провели засідання Координаційних центрів підтримки цивільного населення

Опубліковано 23 травня 2025 року, 17:05 , Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації

#Координаційні_центри_інструмент_для_пошуку_рішень

На поточному тижні проведено засідання Координаційних центрів підтримки цивільного населення при Бахмутській районній державній адміністрації, районній військовій адміністрації, Добропільській, Лиманській, Селидівській, Краматорській та Авдіївській міських військових адміністраціях, Сартанській селищній військовій адміністрації, до яких долучилися представники Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації та інших структурних підрозділів облдержадміністрації.

Під час засідання Координаційного центру підтримки цивільного населення при Бахмутській районній державній адміністрації, районній військовій адміністрації розглянули питання щодо підготовки та проведення оздоровчої кампанії у 2025 році. На сьогодні послуги відпочинку отримали 74 дитини пільгових категорій, з них: 42 дитини оздоровилися у Санаторно-оздоровчому центрі соціальної реабілітації «Смарагдове місто» (с. Оринин Хмельницької області), 12 дітей відпочили у Рекреаційному комплексі «Іллара» (м. Іршава, Закарпатська область), 13 дітей в рамках культурно-освітнього обміну з Латвійською Республікою відвідали розважально-спортивний табір в м. Рига, 7 дітей оздоровилися у ДП  «Міжнародний дитячий центр «Артек» (1 дитина – у м. Київ, Пуща-Водиця, 6 дітей – у с. Березники, Закарпатська область). Присутні приділили увагу питанню надання медичної та психологічної допомоги населенню, постраждалому внаслідок військової агресії російської федерації. ВПО з Бахмутського району на постійній основі отримують медичні послуги в осередках, створених в містах Дніпро, Київ, Кривий Ріг, Вінниця.

У територіальних громадах під час засідань Координаційних центрів підтримки цивільного населення порушені такі нагальні питання:

  • виконання програм підтримки та інтеграції ВПО і мешканців, які перемістились до більш безпечних регіонів України, соціального захисту та підтримки Захисників та Захисниць України, членів їх сімей та членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України;
  • аналіз звернень громадян та потреб ВПО, надання матеріальної та гуманітарної допомоги населенню;
  • робота з міжнародними та благодійними організаціями, фондами, партнерами щодо надання всебічної допомоги ВПО;
  • діяльність центрів/хабів підтримки ВПО, центрів життєстійкості;
  • надання адміністративних та соціальних послуг;
  • робота Рад з питань внутрішньо переміщених осіб, Координаційних центрів підтримки цивільного населення;
  • розвиток молодіжної політики у громадах, діяльність Молодіжних рад;
  • організація надання медичних послуг населенню;
  • організація оздоровлення та відпочинку дітей у 2025 році;
  • освітній процес в умовах воєнного стану;
  • проведення заходів із вшанування пам’яті загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України;
  • запобігання та протидії домашньому насильству та/або насильству за ознакою статі.

Приділено увагу проведенню евакуації населення, сімей з дітьми, маломобільних осіб та осіб з інвалідністю до безпечних регіонів України та подальшому розселенню.

За результатами засідань прийняті рішення та надані відповідні доручення з порушених питань.