5 травня в школі мистецтв відбулась презентація виставки інформаційно-просвітницького проекту «Люди Свободи», присвячена 25-річчю незалежності України. Виставка підготована Українським інститутом національної пам’яті. Вона вже експонувалась у Києві, а тепер мандрує всіма областями України, в тому числі і в Донецькій області. Впродовж 10 днів експозиція буде знаходитись на Олександрівщині.
На церемонію відкриття зібрались посадові особи органів виконавчої влади на чолі з головою райдержадміністрації Миколою Мачульським, трудові колективи установ, організацій району, учасники клубу по зацікавленості «Берегиня» при центральній районній бібліотеці та місцеві жителі.
Презентацію відкрила директор централізованої бібліотечної системи Наталія Шнайдер, яка звернула увагу присутніх на те, що минуле ХХ століття стало часом найактивнішої боротьби українців за свободу.
«На зорі віку, в 1900 році, українці вперше висунули політичні вимоги своєї незалежності. Його завершення, в 1991 році, увінчалося остаточним її утвердженням. Разом з тим, це століття – час існування на нашій землі двох тоталітарних режимів (комуністичного та нацистського), які стали символом придушення свободи в світовій історії. Незважаючи на їх вдавану нездоланність, вони зазнали краху, тому що зіткнулись із опором тих, кого ми сьогодні називаємо Людьми Свободи. Ці люди дуже різні – поети і політики, військові і музиканти, науковці і художники. Їх опір теж був різноманітним – хтось боровся за свободу народу, хтось за свободу творчості, думки; одні зі зброєю в руках, а інші – із пензлем. Свободу вони зуміли зберегти в собі, пронести її через часи неволі. Завдяки таким Людям, свобода стала реальністю для нас, і кожен з нас отримав можливість вільно реалізувати свій потенціал» - зазначила Наталія Шнайдер.
До учасників церемонії відкриття виставки звернувся голова райдержадміністрації Микола Мачульський, який говорив про актуальність виставки, боротьбу України за свободу й незалежність, яка триває й досі, що майже щодня наші громадяни віддають своє життя в ім’я кращого майбутнього своєї держави на східних рубежах Вітчизни.
Працівники районних бібліотек підготували та провели для присутніх екскурсію, під час якої розповіли та згадали імена Людей Свободи. Серед яких – політичний діяч, публіцист, перший ідеолог українського націоналізму Микола Міхновський, поет і дисидент Василь Стус, співак Володимир Івасюк, художниця Катерина Білокур, конструктор космічних кораблів Сергій Корольов, актор, режисер-новатор Лесь Курбас, отаман Холодноярської республіки Василь Чучупак, композитор, автор музики «Щедрика» Микола Леонтович, художник, автор перших українських державних знаків Георгій Нарбут, академік, сходознавець, етнограф, поліглот (знав понад 60 мов) Агатангел Кримський, меценат Євген Чикаленко та інші. Завершує експозицію виставки наймолодший герой Небесної Сотні Назар Войтович, який загинув у 18 років і уособлює зв’язок між тим шляхом, який довелося пройти Україні до незалежності, змінами, які відбувалися під час Революції гідності, та майбутнім, яке ще чекає на Україну.
Олександрівська райдержадміністрація