портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Небезпечна поведінка споживачів, яка спричиняла аварійні ситуації з газопостачанням на Донеччині

Опубліковано 27 грудня 2024 року, 13:04

Впродовж року споживачі неодноразово нехтували правилами безпеки, створюючи загрозу для себе та оточуючих.

Донецькоблгаз ділиться найбільш небезпечними випадками:

1. Самовільна заміна газового обладнання

Заміна газового котла, плити чи іншого обладнання без спеціалістів — це наче намагатися зібрати літак за інструкцією від конструктора. Начебто і зрозуміло, але насправді дуже небезпечно! Іноді здається, що «сам зроблю» — це швидше й дешевше, але наслідки можуть бути вкрай серйозними.

Наприклад, у 2024 році фахівці Донецькоблгазу виявили 4 випадки, коли через самовільну заміну газових колонок у мережу потрапила... вода! Звісно ж, такі дії спричинили зупинку газорозподілу не лише у горе-майстрів, але й у сусідів. Для усунення наслідків винуватцям довелося звертатися до кваліфікованих спеціалістів, які провели роботи належним чином.

Ці витрати завжди лягають на плечі порушників та значно перевищують економію, на яку сподіваються абоненти.

2. Несанкціоновані газопроводи

Самостійне під’єднання до газової мережі – одна з найнебезпечніших практик серед споживачів. Лише впродовж цього року Донецькоблгаз виявив 33 несанкціонованих газопроводи. Люди, які самовільно «врізаються» в систему газопостачання, не замислюються, що це не просто порушення закону, а справжня бомба уповільненої дії. Адже самовільно змонтовані газопроводи не відповідають нормам і стандартам, а їхні з'єднання у вигляді скотчу чи ізоляційної стрічки — є ненадійними.

Що далі? Ризик витоку газу, який може обернутися вибухом, пожежею чи масовим отруєнням. Ну і, звісно, про фінансову сторону забувати не варто: нарахування за таке порушення значні.

3. Самовільне відновлення газопостачання

Ризикована гра з вогнем, яка часто закінчується серйозними проблемами. Саме так можна назвати намагання споживачів самостійно відновити газопостачання вдома. 52 абоненти Донецькоблгазу протягом цього року вирішили діяти «на свій страх і ризик» і самовільно відновили газопостачання. Замість того, щоб звернутися до фахівців, вони знімали пломби, відкривали вентилі та відновляли газ власноруч. Іноді це закінчувалося витоком газу, а в деяких випадках — серйозними аваріями, що ставили під загрозу не лише їхні оселі, а й життя сусідів.

Пам’ятайте, газ — це не те, з чим варто експериментувати! Зберігайте у своїх оселях безпечний добробут, а будь-які роботи, пов’язані з системою газопостачання, довіряйте професіоналам!

За матеріалами Донецькоблгазу