



20 липня виповнюється 55 років представнику мистецької еліти Донеччини, художнику Тарасу Олександровичу Дудці. Митець народився у місті Слов’янську, навчався живопису у члена Національної Спілки художників України Юрія Савченко, згодом здобув спеціальність культуролога за спеціалізацію «образотворче мистецтво».
Натхнення в творчості Тарасу Дудці завжди дарувала рідна Донеччина - її унікальні природні ландшафти, річкові гладині Сіверського Дінця, вільний український степ і сільські краєвиди. А ще поезії його батька – відомого поета Олександра Дудки, з його глибинним філософським осмисленням сенсу життя, повагою до людей праці, любов’ю до рідної Слов’янщини.
З 2000-років Тарас Дудка розпочинає ділитись своїми творчими здобутками на обласних, всеукраїнських і міжнародних виставках, в тому числі і на обласній виставці «Схід: рівень свободи» (2021-2024), яка демонструє розвиток і досягнення сучасного мистецтва Донецького краю. Знаний митець також в європейському арт-просторі: брав участь у мистецькому проєкті Art Fest «Kunst Am Berg» та провив персональну виставку «Ohne Krieg» («Без війни») в Австрії (2023).
У творчому доробку художника участь у всеукраїнському проекті «Схід і Захід разом» та регіональному проекті авангардного мистецтва «АRT-Степ» (Слов’янськ, Краматорськ, Горлівка; 2010-2015). Твори митця знаходяться в музеях України, Донецькому обласному художньому музею він подарував більш 50 робіт.
Тарас Дудка знаходиться у постійному творчому пошуку: наповнює свої твори новими концептуальними сенсами, експериментує з кольором і формою.
Особливу сторінку в творчості художника займає живопис на пленерах на Слобожанській землі. Роботи, створені на пленерах «Прелеснянський пленер» (2016, 2017), «Степовий блюз» (2017, 2018), «Флешбек на полотні степу» (2019-2021), що були організовані Донецьким обласним художнім музеєм, занурюють глядача в споглядання гармонійної єдності природи і архітектури Святогір’я, крейдяних териконів Українського степового природного заповідника, українських старожитностей скансену під відкритим небом в селі Прелесне з пам’ятками народної архітектури, мальовничих краєвидів з чепурненькими хатками і стіжками тощо.
Війна увійшла у творчість Тараса Дудки, як і у життя всіх жителів Донецької області, ще у 2014 році. Робота «Вид на телевежу», в якій відтворена телевежу у м. Слов’янськ, стала своєрідною меморіалізацію подій початку війни з російськими загарбниками, символом спротиву зазіханням росії на незалежність і суверенітет нашої держави.
«Війна - це велика біда для народу. Вона руйнує домівки, долі, життя, мрії. Але світло має заради майбутнього перемогти темряву. Живопис є маленьким променем того самого світла, яке ми всі чекаємо...», – так вважає Тарас Дудка і вірить в Перемогу, в те, що Донеччина буде вільною і він знов буде творити на рідній землі.
За інформацією управління культури і туризму облдержадміністрації



