портал в режимі тестування та наповнення
  • A-
    A+
або
Слідкуйте за нами в соц.мережах:

НАТО і Європейський Союз на засіданні Північноатлантичної ради і Комітету з питань політики і безпеки демонструють згуртованість для підтримки України

Опубліковано 03 червня 2025 року, 15:55

Заступниця Генерального секретаря НАТО Радміла Шекеринська разом з головою Комітету з питань політики і безпеки Європейського Союзу Дельфіною Пронк проводять засідання

В Палаці Егмонт в Брюсселі, заступниця Генерального секретаря НАТО Радміла Шекеринська разом з головою Комітету з питань політики і безпеки Європейського Союзу Дельфіною Пронк провели неформальне засідання Північноатлантичної ради і Комітету з питань політики і безпеки, присвячене Україні. Участь в ньому взяли високопоставлені політики і військові, а також представники кожної країни – члена Альянсу і ЄС.

НАТО і Європейський Союз є давніми тісними партнерами і мають численні спільні інтереси в галузі безпеки. Внаслідок повномасштабного вторгнення Росії в Україну союзники з НАТО – багато з яких є також державами – членами ЄС – надають переважну більшість військової, фінансової і гуманітарної допомоги Україні. Це відіграє вирішальну роль у допомозі Україні захищати свій суверенітет. В міру продовження очолюваних США зусиль з припинення війни, і зважаючи на те, що зміна безпекового середовища займає чільне місце в умах лідерів, обидві організації заявили, що їхня підтримка триватиме і надалі.

НАТО підтримує Україну за допомогою командування НАТО, яке координує надання Україні військового обладнання і навчання союзниками і країнами-партнерами в рамках діяльності Ініціативи НАТО з безпекової допомоги і навчання для України (NSATU), Спільного центру з питань аналізу, підготовки та освіти (JATEC) в Польщі, в якому спільно з Україною вивчаються і застосовуються уроки російсько-української війни, Комплексного пакету допомоги (CAP), Представництва НАТО в Україні (NRU) і низки інших механізмів та структур, включно з Радою Україна – НАТО.

На додаток до фінансової підтримки України з боку ЄС, в рамках таких ініціатив ЄС, як Місія військової допомоги Україні, навчено понад 75 тисяч українських солдатів, що помітно змінило ситуацію на полі бою.

*Згідно інформації з сайту https://www.nato.int/cps/uk/natohq/news