До 15 жовтня проходить онлайн голосування на сайті проєкту «30 знакових книжок нашої Незалежності». Кожен українець зможе взяти участь у формуванні визначного списку. Для цього потрібно обрати одну чи одразу 30 книжок зі 100 запропонованих на сайті. Книжки, які отримають найбільшу кількість голосів, сформують ТОП-30.
«30 знакових книжок нашої Незалежності» дозволить зібрати ті історії, що фактично і є віддзеркаленням нашої незалежності. Це люди, події та переломні моменти, які мали безпосередній вплив на боротьбу за свободу і гучно заявили про Україну світові. Наша література сильна та самобутня. Як класична, так і сучасна, з новими формами та рішеннями, і з наслідуванням кращих традицій геніїв пера минулого. Впевнений, топ-30 книг, за які проголосують українці, буде дійсно виключним», ‒ зауважив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.
Довгий список ТОП-100 знакових книжок було сформовано ще влітку. Над ним працювало широке коло консультантів, а також група експертів: літературознавців, менеджерів літературних проєктів, письменників, перекладачів. Це книги, що викликали суспільний резонанс, висвітлювали важливі історичні періоди чи події, сприяли розумінню історії України без цензури і фальшувань, повертали забутих чи силоміць вилучених із суспільного дискурсу персоналій, сприяли створенню національної ідентичності і становленню Незалежності нашої держави.
Цей проєкт Міністерство культури та інформаційної політики та Український інститут книги започаткували з нагоди відзначення тридцятиріччя Незалежності України. Він покликаний створити унікальний перелік видань, що вплинули на формування та розвиток країни, її громадян, іміджу держави.
«Цим проєктом ми прагнемо нагадати про визначні книжки й про важливість читання як складової націєтворення. За тридцять років Незалежності українське книговидання зі справи пасіонаріїв перетворилось на цілком самостійну галузь. Наш проєкт ‒ це і можливість нагадати про тих, хто робив українську книжку видимою й самостійною, якісною й по-справжньому важливою. Сподіваємось, що якомога широка аудиторія українців долучиться до голосування, щоб разом ми обрали знакові книжки й оживили найвизначніші культурні надбання часів Незалежності», ‒ розповіла Олександра Коваль, директорка Українського інституту книги.