портал в режимі тестування та наповнення
  • A-
    A+
або
Слідкуйте за нами в соц.мережах:

Обласний конкурс "Жінка Донеччини": Галина Колесник (номінація "Психологиня року")

Опубліковано 23 серпня 2023 року, 10:50 , Управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації

Управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації представляє учасниць обласного конкурсу «Жінка Донеччини». Знайомтесь - Галина Колесник (номінація "Психологиня року"). 

«Вона і вислухає, і рани зцілить, і нікому не розповість»,- таке можна почути від дорослих та дітей про шкільну психологиню Галину Колесник: чорнооку, тендітну, але таку сильну  жінку…

Народилася Галина  в невеличкому містечку Красногорівці, що на Донеччині.  Зі шкільних років мріяла про професію психолога, бо дуже хотіла допомогти тим, хто заплутався в життєвих проблемах, кому треба розібратися в собі.

Її мрія здійснилася. Закінчивши факультет «Психологія» Слов’янського державного педагогічного інституту, Галина переконалася у важливості роботи психолога. Тепер  вона  може допомагати багатьом дітям та дорослим стати більш упевненими в собі, гармонійними та щасливими! Саме з такими думками вона розпочала роботу зовсім молодим спеціалістом. Залишилася вірною своїм професійним ідеалам  і до цього часу. 

Наразі Галина Колесник працює практичним психологом у Красногорівському опорному закладі загальної середньої освіти I-III ступенів Мар’їнської міської військово-цивільної адміністрації  Покровського району Донецької області. До кабінету  психологині завжди черга. А на перервах можна побачити її привітне усміхнене обличчя в оточенні учнівських – Галина розмовляє, радить, співчуває, цікавиться. Її чекають із нетерпінням на годинах спілкування:  де вона – там гра, творчість, невимушеність.

До війни  одним із важливих  напрямків у роботі Галини стала профілактика негативних явищ в учнівському середовищі, насамперед - булінгу, конфліктів, узалежнень. На заняттях психологині діти вчаться аналізувати та коригувати власний досвід вирішення конфліктних ситуацій, дізнаються, які дії можна кваліфікувати як булінг, яка відповідальність передбачена за його вчинення, де шукати допомогу та підтримку підлітку в складних життєвих ситуаціях.       

Психологиня розробила різноманітні рекомендації - пам’ятки для учнів,  батьків і вчителів з приводу здорового способу життя та попереджень різноманітних актуальних проблем сьогодення. 

Оскільки з 2014 року рідне місто Галини  знаходиться на лінії розмежування, то жінка вже декілька років  вчить  людей технікам  стабілізації свого емоційного стану, приділяє увагу розвитку  стресостійкості особистості. 

Ніхто б не міг подумати, що з 2022 року ці знання та вміння стануть просто необхідними! Кожна людина народжується зі здатністю протистояти стресу. Але в наш час цей запас стійкості швидко виснажується через війну та невизначеність. І сьогодні Галина допомагає дітям, вчителям та батькам знаходити в собі сили щодня, вчитися піклуватися про себе, опановувати стрес, тривогу, гнів тощо.

Довготривале дистанційне навчання стало справжнім випробуванням для  дітей та дорослих. Послаблення зовнішнього контролю за виконанням навчальних завдань; складнощі в самоорганізації  й плануванні режиму навчальної роботи та відпочинку; постійне  застосування ІКТ в освітньому процесі, потреба змінювати усталений ритм життя - усе це робить необхідним надання психологічної підтримки всім учасникам освітнього процесу.

І тому Галина бере активну участь у науково-методичних заходах різних рівнів. Це і практичні майстерні для колег та дітей, це низка проведених консультацій з питань супроводу учасників освітнього процесу в умовах воєнного стану на рівні територіальної громади. Галина розробила методичні рекомендації для роботи психологів з дітьми з особливими освітніми потребами.

Багато людей запам’ятали виступ психологині  в рамках локації хабу Мар’їнської територіальної громади Психологічний центр "Відкритий простір", де Галина вчила присутніх засобам стабілізації власного психічного стану. Довелось жінці працювати виїзним психологом у благодійній організації Української греко-католицької церкви «Карітас». Також долучала учнів закладу освіти до занять у благодійному фонді «Слов’янське серце».

Галина має низку публікацій в освітньому проєкті «На Урок» та «Всеосвіта»: «Використання прийомів казкотерапії у роботі з дітьми», «Резилієнтність  як основа виходу з кризових ситуацій дітьми та дорослими». Нагороджена подякою за поповнення бібліотеки проєкту «На Урок» авторськими розробками. На власному сайті психологиня дає свої особисті поради колегам, учням та батькам. 

Галина прекрасно танцює та любить малювати, смачно готує, робить чудові фотографії.

Виявилося, що сьогодні психолог - одна з найбільш потрібних  самим життям професій, в основі якої лежить любов до людини. Галина Колесник керується цим, допомагаючи мешканцям Донеччини в цей надскладний час. ЇЇ професійне переконання - передавати добру енергію дітям, батькам, колегам.

Матеріал надано управлінням сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації

Інші новини за темою