портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Обласний конкурс "Жінка Донеччини": Лілія Кісліцина (номінація "Волонтерка року")

Опубліковано 25 серпня 2023 року, 12:34 , Управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації

Управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації представляє учасниць обласного конкурсу «Жінка Донеччини». Знайомтесь - Лілія Кісліцина (номінація "Волонтерка року").

Лілія Кісліцина народилась у місті Миколаївка Донецької області. Має ступінь докторки філософії у ґалузі управління людськими ресурсами (2021 р.) і дві вищих освіти (Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна за спеціальністю «Філолог, викладач української мови та літератури» (1995 р.) і Донецький державний університет управління за спеціальністю «Управління проєктами» (2007 р.).  

Депутатка Краматорської міської ради VII скликання, гендерна радниця міського голови, волонтерка, громадська діячка: засновниця і президентка ГО «Об’єднання «Смарта»; координаторка Коаліції 1325 Донеччина; членкиня ради «Клубу підприємців Краматорська» (у 2012 р. президентка організації); членкиня вищої ради Всеукраїнського Клубу Успішних Жінок «Жінки України» (у 2018 р. - голова ради). 

Трудову діяльність розпочала у вісімнадцять років. Значну частину життя працювала у засобах масової інформації: кореспонденткою і редакторкою телебачення, репортеркою газети, керівницею представництва радіо «Європа Плюс» у Північному регіоні Донеччині та рекламної агенції «Радіобюро». 13 років – на посаді директорки з маркетингу та розвитку ТОВ «Українські системи кабельних трас». Зараз – у громадській сфері.

За два десятки років громадської діяльності Лілія реалізувала низку успішних проєктів у напрямках освіти та просвітництва, гендерної рівності, охорони здоров’я, екології міста, патріотичного виховання, розвитку територій, близьких до зони військового конфлікту, благодійних та інших.

У 2015 р. Лілія була обрана місцевою депутаткою. За результатами незалежного моніторингу й оцінювання діяльності депутатів Краматорської міської ради у 2018 році отримала Почесну грамоту «За відкритість, прозорість і добросовісність». Одним з особистих пріоритетів її каденції в міськраді було створення в Краматорську перинатального центру третього (обласного) рівня, оскільки подібний заклад залишився на окупованій території. Цьому завданню Лілія присвятила кілька років найактивнішої діяльності: ініціювала та очолила депутатську групу «Здорові жінки – здорові діти», привернула увагу громадськості та влади всіх рівнів до порушення репродуктивних прав жінок Донеччини. Зараз обласний перинатальний центр створено на базі міського пологового будинку, і в цьому є її велика заслуга.     

З 2016 року пріоритетними напрямками громадської роботи Лілії Кісліциної та ГО «Смарта», яку вона очолює, є сприяння досягненню гендерної рівності у всіх сферах життя, захист прав жінок, підтримка жіночого лідерства, залучення жінок до процесів миротворення та локалізації порядку денного Резолюції РБ ООН 1325 «Жінки, мир безпека», розвиток демократії та місцевого самоврядування.  

З початку збройного конфлікту в Україні у 2014 році Лілія зайняла активну громадянську позицію, долучилася до волонтерського руху з надання допомоги українській армії та вимушеним переселенцям. За свою волонтерську діяльність отримала державні нагороди, велику кількість грамот і подяк: медаль «За працю і звитягу» за громадянську мужність, вагомий особистий внесок у розвиток волонтерського руху, зміцнення обороноздатності та безпеки Української держави, активну благодійну і гуманістичну діяльність (Указ Президента України від 5 грудня 2019 р. № 889); медаль «Операція об’єднаних сил. За звитягу та вірність» (2020); Відзнака Президента України «За гуманітарну участь в антитерористичній операції» (2016); медаль «За визволення Слов’янська»; Всеукраїнського об’єднання «Країна» (2019); Міжнародна Премія Миру «Українське Сонце» серед тих, хто стрімко і наполегливо наближає Перемогу України.

Вона – одна з ініціаторів створення Народного Меморіалу загиблим героям на місті ключового бою у дні визволення північної Донеччини. Ініціаторка й організаторка щорічної акції «Краматорськ – це Україна», всеукраїнської акції «Народжені у вишиванках», школи дебатів «Молодь дебатує» у Краматорську та інших. 

Після повномасштабного вторгнення лідерка ГО «Смарта» ініціювала релокацію своєї організації задля безпеки, можливості продовжити діяльність і спрямувати її на гуманітарну допомогу Донеччині. Завдяки Лілії, з кінця лютого 2024 року громади Донеччини та громади, що приймають переселенців,  отримали тони гуманітарних вантажів з харчуванням, ліками, гігієною, генераторами, павербанками та іншим необхідним. Медичні заклади Сходу України – 6 карет швидкої допомоги, обладнання та лікарські засоби. 

Як координаторка регіональної Коаліції 1325, вона докладає максимум зусиль для розвитку об’єднання. За цей час до Коаліції приєдналися ще 12 ГО, Донецька обладміністрація та регіональне управління прикордонної служби. З початку вторгнення Лілія ініціювала понад 10 зустрічей об’єднання задля збереження комунікації, психологічної допомоги, взаємопідтримки та взаємодії в умовах війни. Сьогодні Коаліція активно залучена до локалізації Резолюції 1325 в області через участь у створенні обласного і місцевого планів дій, виконання їх завдань і заходів.

Лілія – активна представниця України на дипломатичному фронті. За останній рік вона взяла участь у багатьох міжнародних заходах: конференції з відбудови України у швейцарському Лугано, в німецько-українському проєкті EAF Berlin і Фонду Конрада Аденауера «Разом за демократію», в акції «Відкриття кафе «Київ» у Берліні», у Міжнародному Форуму Європейської України, у форумі Eurowoman 2023 у Великій Британії. На всіх цих майданчиках вона звертається до політикуму, ЗМІ та громадськості європейських країн з правдивою інформацією про російську агресію на нашій території, закликає до солідарності з Україною, говорить про необхідність надання гуманітарної підтримки населенню і зброї для захисту нашої незалежності. Матеріальними результатами її звернень стали пожертви від громадян цих країн, на які придбані 6 реанімобілів для медичних закладів, харчові продукти, генератори, павербанки та інше, чого гостро потребував постраждалий Схід України.

Чесність, відкритість, щира небайдужість, стресостійкість, стратегічне мислення та виняткові лідерські здібності роблять Лілію яскравою представницею жіночого громадського руху і волонтерства країни.

Матеріал надано управлінням сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації