Аліса Молодченко – учасниця обласного конкурсу «Жінка Донеччини» 2024 року, номінація «Турботливе серце»
Аліса Молодченко народилася та виросла на Донеччині в місті Краматорськ. Психологія в житті Аліси з’явилась ще в 2005 році і супроводжує її професійний шлях до тепер. Працюючи в дитячому садку, в 2014 році опинившись в окупації в рідному місті, не покинула вихованців, а разом з колегами, продовжувала працювати під звуки вибухів і гуркіт літаків, намагаючись стабілізувати психологічний стан дітей. З 2015 до 2017 років працювала практичним психологом в управлінні з гуманітарних питань Краматорської міської ради.
У 2017 році вступила до лав патрульної поліції. Три роки пропрацювала інспектором поліції. Має статус учасника бойових дій. Психологічна освіта та досвід роботи психологом неодноразово допомагав на службі. І в 2020 році Аліса стала старшим психологом батальйону патрульної поліції в містах Краматорськ та Слов’янськ, де і несе службу до тепер.
Окрім виконання своїх службових обов’язків, Аліса, разом зі своїми колегами, виїжджає на місця «прильотів» та надає кризову та першу психологічну допомогу людям, які постраждали внаслідок російської агресії. Консультує та надає допомогу евакуйованим родинам в евакопункті Краматорська. А протягом 2023 року психологиня разом зі своїми колегами відвідували деокуповані громадини Донеччини, де проводили майстер-класи, ігрові вправи та творчу терапію з дітьми, а також консультації та бесіди з батьками.
У 2024 році психологиня стала наставником з ментального здоров’я. Основною задачею є робота з пораненими працівниками структури МВС по Донецькій області. І з жовтня місяця стала єдиним тренером – експертом з Донецької області по програмі «Рівний – Рівному. Лікування психологічної травми і супутніх розладів», яка координується Всеукраїнською програмою ментального здоров’я «Ти як?» за ініціативи першої леді Олени Зеленської.
Аліса вважає, що повномасштабна війна кинула багато викликів, до яких не можливо було приготуватися. Тому психологиня поставила собі за мету допомогти українцям піклуватись про себе «тут і зараз», бо краще дбати про свій ментальний стан щодня, аніж після закінчення війни роками лікуватись за допомогою спеціалістів та медикаментів.
Детальна історія учасниці конкурсу за посиланням: http://surl.li/xurjbl
#ЖінкаДонеччини2024