Обласний конкурс "Жінка Донеччини": Ірина Макух (номінація "Психологиня року")
Управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації представляє учасниць обласного конкурсу «Жінка Донеччини». Знайомтесь - Тетяна Сидоренко (номінація "Волонтерка року")
Тетяна Сидоренко народилася 20 січня 1974 року в маленькому селі Рубіжне Добропільського району, що на Донеччині. Але все життя вона живе в мальовничому селі Золотий Колодязь. Зростаючи в любові до рідного краю, з дитинства любила допомагати іншим, була лідером в родині для своїх трьох молодших сестричок.
Єдиний син Тетяни також виховувався в любові до рідної України, тому? не вагаючись, пішов захищати країну у 2016 році й по сьогоднішній день у лавах ЗСУ. Молодша сестра з чоловіком також у лавах ЗСУ. У лавах ЗСУ служить чоловік однієї із сестер-близнючок. А Тетяна зосередилася на допомозі військовим, цивільним громадянам та безпритульним тваринам.
Першим враженням від волонтерства для неї була радість від того, що допомагає іншим людям і це в неї виходить. Це також була можливість знайти близьких по духу знайомих та розвивати свої навички. У 2014 році поблизу села, де мешкає Тетяна, був блокпост. Завдяки її небайдужим однодумцям і односельцям жінка почала опікуватися військовими 93 ОМБР. На жаль, 23 травня 2014 року на тому блокпості був бій, в якому загинуло троє наших захисників. З того часу Тетяна опікується пам’ятним знаком, встановленим на місці загибелі воїнів.
24 роки педагогічного стажу в Золотоколодязянській ЗОШ І-ІІІ ступенів дали поштовх створити свій власний фронт допомоги. У 2015 році односельці обрали Тетяну Сидоренко головою селищної ради.
Жінка співпрацювала з багатьма волонтерськими та благодійними організаціями. З 1 червня 2018 року - офіційний волонтер Благодійної організації «Династія С». За період з 2014 року коштами благодійної організації забезпечили людей з обмеженими можливостями інвалідними візками, технічними засобами, засобами гігієни. Згуртувала активну громаду для забезпечення різноманітних потреб військовослужбовців, які проживають на території сіл. На даний час займається їх розквартируванням і організацією створення належних умов проживання. Волонтерством займається у вільний від роботи час. Наразі Тетяна працює керуючою справами виконавчого комітету Шахівської сільської ради. Увесь свій вільний час виготовляє консервацію для захисників, пече пироги, варить сир. Її підвал і город є таким собі продуктовим складом для військових, які приходять на перепочинок, а продовольче забезпечення буває не встигає своєчасно прийти до них.
Тетяна переконана, що волонтерство допоможе нам бути кращими людьми та своїм прикладом надихає інших, щоб змінити себе на краще. А якнайголовніше – це те, що вона працює задля перемоги України в ці тяжкі часи. І вона знає, що ми переможемо! Вірить і робить для цього все!
«Я на війні! Я не б’юся на передовій, але допомагаю битись в інший спосіб».
Матеріал надано управлінням сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації