портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Обласний конкурс "Жінка Донеччини": Юлія Сахарова (номінація "Психологиня року")

Опубліковано 06 вересня 2023 року, 12:31 , Управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації

Управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації представляє учасниць обласного конкурсу «Жінка Донеччини». Знайомтесь – Юлія Сахарова (номінація "Психологиня року").

Юлія Сахарова народилася 5 жовтня 1984 року. У 2002 році закінчила Краматорську ЗОШ №3, у 2007 році – Донецький інститут соціальної освіти (спеціальність «Психологія»), у 2017 році – Донбаський державний педагогічний університет (спеціальність «Спеціальна психологія»). У 2008 році розпочала навчання в Національній асоціації гештальт-терапевтів України, здобула кваліфікацію гештальт-терапевта.

Професійну діяльність Юлія розпочала ще в студентські роки. У 2003 році вона працювала вожатою в літньому оздоровчому таборі в місті Святогірську. З 2008 року почала працювати психологом у ТОВ «Центр навчання молоді «Лідер», проводила психологічні групи, консультації, організовувала роботу літніх таборів за програмою «Я лідер» у місті Приморську.

З 2018 року Юлія працює в ОЗЗСО імені Василя Стуса Краматорської міської ради Донецької області практичним психологом. Сприяє визначенню основних завдань і напрямів розвитку освітнього процесу, виявляє причини, що утруднюють становлення особистості дитини. Працює з учнями індивідуально, залучає їх до групових занять, проводить активну просвітницьку роботу. Неодноразово ділилася досвідом на засіданнях міських, обласних методичних об’єднань для практичних психологів, проводила тренінги для вчителів, адміністраторів закладів міста і батьків.

Юлія - засновник та організатор міських і обласних фестивалів розвитку особистості «РАсти пРОСТо». Під її наставництвом учні закладу перемогли в проєкті «UPSHIFT», отримали грант і створили центр емоційного розвантаження «Emoji», який у 2021 році був визнаний кращим центром інклюзивних практик України. Цей осередок, мета якого – соціалізація дітей з особливими освітніми потребами та переселенців, має три кімнати. У кожної своє призначення: «Гараж» – яскраво розмальована кімната, створена для спілкування, проведення ігор, тренінгів, тематичних вечорів і занять із психологом, малювання, перегляду фільмів; «Арткімната», розмальована в стилі української художниці Марії Примаченко, де діти ліплять з пластиліну, малюють та відвідують арттерапевтичні майстер-класи; «Гончарна майстерня» має на меті емоційне розвантаження через створення виробів із глини. У центрі «Emoji» учні старших класів під керівництвом Юлії навчають дітей з особливими освітніми потребами, розвиваючи й власні лідерські та творчі здібності. Продовженням роботи в напрямку соціалізації дітей стала участь у проєкті «Інклюзивні послуги для всіх: посилення доступу до освіти та інших послуг для дітей з інвалідністю на сході України» Національної Асамблеї людей з інвалідністю та міжнародної неурядової організації «Save the Children». Було обладнано тренінгову кімнату, темну сенсорну кімнату, створено студію скрапбукінгу та костомізації одягу.

Юлія постійно працює над підвищенням кваліфікації, опановує нові психотехнології та методи сучасної психотерапії. Вона активно впроваджує арттерапію у своїй роботі. Велику увагу приділяє особистій психотерапії, супервізії, участі в семінарах, міжнародних фестивалях. Юлія навчалася в проєктах «Психологічний супровід учасників навчально-виховного процесу», «Життєві навички учнівської молоді шкільного віку» та активно впроваджувала їх в освітній процес. У співпраці з громадською організацією «Мистецтво життя» провела цикл тренінгів для здобувачів освіти «Школа без агресії». ЇЇ учні – переможці обласного фестивалю етнічних та національних мов і культур «Мови різні – душа одна», міжнародного фестивалю «Budapesht open fest».

У рамках шкільного табору «Веселка» організувала арттренінги.

Юлія – справжній професіонал, який допомагає дітям соціалізуватися та розвиватися, батькам – знаходити з ними спільну мову, педагогам – відновлюватися та знаходити нові джерела для натхнення. Два роки Юлія, яка є майстром спорту України зі спортивної аеробіки, проводила заняття для педагогів навчального закладу.

Під час війни фахівчиня надає першу психологічну допомогу дітям і дорослим, які постраждали внаслідок бойових дій, аби жодна дитина й родина не залишилися з досвідом війни наодинці. Юлія працює кризовою психологинею в благодійному фонді «Голоси дітей» у місті Дніпро, проводить психологічні консультації для військових та їхніх родин. Особливу увагу приділяє тим родинам, які втратили близьких під час обстрілів, організовує психологічні заняття за програмою «Безпечний простір» для дітей і дорослих. У хабі «Наш Краматорськ - Дніпро» проводила психосоціальні заняття для батьків, у літньому таборі для дітей військовослужбовців – арттерапевтичні заняття та тренінги на покращення емоційного стану.

І, як всі українці, жінка мріє лише про одне, щоб скоріше настало мирне життя.

Інші новини за темою