15 березня 2023 року відділом мистецтв та навчальних закладів управління культури і туризму облдержадміністрації було організовано та проведено обласний онлайн-семінар для керівників та викладачів мистецьких шкіл Донецької області «Актуалізація педагогічного та виконавського репертуару в умовах військової агресії російської федерації», у якому взяло участь 100 осіб.
На семінар були запрошені Марина Бриль, директор Державного науково-методичного центру змісту культурно-мистецької освіти, кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології Київського національного університету культури і мистецтв, заслужений працівник культури України, Лілія Назар-Шевчук, кандидат мистецтвознавства, доктор філософії (Ph.D), доцент кафедри історії музики Львівської національної музичної академії імені М.В. Лисенка, викладач Львівського державного музичного ліцею імені С. Крушельницької, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист, переможець Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року України – 2000».
У своєму виступі пані Марина розповіла про запровадження змін в системі мистецької освіти на сучасному етапі, організацію проведення публічних, науково-методичних заходів з професійного розвитку педагогічних працівників, адже педагогічний та виконавський репертуар є складовою мистецької освіти дітей та молоді.
Пані Лілія детально обговорила зі слухачами семінару шляхи оновлення та вироблення магістральних напрямків репертуарної політики в світлі сучасних подій у галузі української мистецької освіти. Особливу увагу Лілія Йосифівна приділила проблемним питанням музикознавства, музичної педагогіки та психології, різним методикам і підходам у розкритті більш широкого простору музикознавчої літератури.
Лілія Назар-Шевчук зазначила: «Якщо говорити про зміст нашої мистецької освіти і репертуарну політику, то ми маємо позбутися великої кількості російського продукту в наших навчальних програмах. Насамперед потрібно виробити україноцентричний погляд на світ та усвідомити важливість вироблення самоцінності національної культури. Нам варто себе оновити, йти в ногу з молоддю. Рідна музика, культура повинні бути найкращими в світі. Адже той, хто не знає власної культури, хто нехтує своїм, не здатен пізнати інші культури. І ми, викладачі, повинні саме вітчизняними творами виховувати представників власної культури, аби увійти до світової спільноти».
Також на семінарі виступили директори та викладачі мистецьких шкіл області, поділившись власним досвідом з популяризації музики українських та зарубіжних композиторів сучасності та класиків, способами адаптації їхніх творів в умовах реформування початкової ланки мистецької освіти.
Керівники та викладачі мистецьких шкіл області щиро вдячні доповідачам за надзвичайно професійний, фаховий та захоплюючий екскурс по сторінках музичної української та світової літератури, цікаві презентації та практичні рекомендації, які можна запровадити в роботі мистецьких шкіл.
За матеріалами управління культури і туризму облдержадміністрації