портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Обмежувальні протиепідемічні заходи у сфері соціального захисту населення

Опубліковано 02 березня 2021 року, 13:27 , Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами) (далі - постанова Кабінету Міністрів України № 1236) з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 на території України установлено карантин до 30 квітня 2021 року.

На території України в цілому та зокрема на території Донецької області на період дії карантину запроваджуються обмежувальні протиепідемічні заходи залежно від рівня епідемічної небезпеки (встановлюється «зелений», «жовтий», «помаранчевий» або «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19).

В залежності від рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19 постановою Кабінету Міністрів України № 1236 передбачені відповідні обмежувальні заходи, в тому числі у сфері соціального захисту населення.

Одночасно постановою передбачено, що особи, які не мають можливості забезпечення піклування у період самоізоляції іншими особами, повідомляють органам соціального захисту населення або вносять самостійно за допомогою мобільного додатка інформацію про неможливість одержати піклування.

Органи соціального захисту населення забезпечують соціальний супровід осіб, хворих на COVID-19.

За наявності можливості соціальний супровід забезпечується іншим особам, які потребують самоізоляції. Органи соціального захисту населення вносять до системи інформацію про неможливість здійснення соціального супроводу осіб, які не є хворими на COVID-19.

Крім того, постановою Кабінету Міністрів України № 1236 рекомендовано запровадити органам виконавчої влади, іншим державним органам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності режим гнучкого робочого часу, дистанційну (надомну) роботу тощо.

Додатково рекомендовано органам виконавчої влади, іншим державним органам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям незалежно від форми власності визначити час (не менше двох годин) пріоритетного прийому громадян похилого віку та осіб з інвалідністю.

Суб’єктам господарювання запропоновано на період дії карантину внести (у разі потреби) зміни до режимів їх роботи з метою встановлення початку роботи о 9-й, 10-й годині чи більш пізній час. Зокрема, встановити початок роботи о 10-й годині або більш пізній час та час пріоритетного обслуговування з 10-ї до 12-ї години або з більш пізнього часу протягом двох годин громадян похилого віку та осіб з інвалідністю для суб’єктів господарювання, які проводять свою діяльність у сфері надання соціальної допомоги.

Також, наголошуємо на необхідності при здійсненні діяльності неухильно дотримуватися протиепідемічних заходів та карантинних обмежень, встановлених постановою Кабінету Міністрів України № 1236, рішеннями місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування на відповідній території окремого регіону (адміністративно-територіальної одиниці) та Тимчасовими рекомендаціями щодо організації протиепідемічних заходів під час проведення культурно-мистецьких заходів на період карантину у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), затвердженими постановою Головного державного санітарного лікаря України від 06 червня 2020 р. № 35 (в редакції постанови Головного державного санітарного лікаря України 04.08.2020 № 45).