портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Оголошено прийом історій та фотографій для фотовиставки «Жінки та війна: історії «до» та «після»

Опубліковано 22 квітня 2025 року, 18:12 , Управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації

Управління сімʼї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання Донецької обласної державної адміністрації розпочинає прийом матеріалів для участі у фотовиставці «Жінки та війна: історії «до» та «після», яка буде презентована до Дня матері.

Мета виставки

Фотовиставка покликана візуалізувати драматичний, але водночас гідний і трансформаційний досвід жінок Донецької області в умовах повномасштабної війни. Через фотографії та особисті історії ми прагнемо показати не лише втрати та біль, але й силу, адаптивність, лідерство та нові ролі, які жінки взяли на себе у надскладних умовах.

Хто може взяти участь

  • Жінки віком від 18 років;
  • Мешканки або уродженки громад Донецької області (включно з внутрішньо переміщеними особами);
  • Жінки з різних соціальних груп: представниці сектору безпеки та оборони (ЗСУ, поліція, служба надзвичайних ситуацій тощо), волонтерки, лікарки, освітянки, матері, громадські активістки, підприємниці тощо.

Що потрібно подати?

1. Дві вертикальні (портретні) фотографії з учасницею фотовиставки:

  • Одне фото «До» повномасштабної війни – мирне життя, родина, професія, побут тощо;
  • Одне фото «Після початку» повномасштабної війни – відображення нових викликів, життєвого досвіду, зміни ролі жінки у суспільстві після початку повномасштабного вторгнення.

 Детальні рекомендації щодо вимог до фотографій за посиланням: https://surl.li/yvfwmz

2. Коротку історію учасниці фотовиставки:

Обсяг – до 1300 символів з пробілами (100–180 слів) у форматі .doc /.docx;

Формат викладення – від першої особи;

Бажана рекомендація щодо структури: життя до війни → що змінилося → емоції та особисті переживання, внутрішні висновки.

Шаблон для написання історії за посиланням: https://surl.li/fqjobn

3. Підписана згода учасниці фотовиставки на обробку персональних даних та використання матеріалів.

Згода на обробку персональних даних та використання матеріалів за посиланням:  https://surl.li/uuothr

4. (За бажанням) Посилання на додаткові матеріали у форматі відео: відео-звернення, кадри діяльності, монологи, відео-флешбеки тощо, які доповнюють історію. Додаткові матеріали будуть публікуватися на YouTube-каналі виставки.

У макеті фотовиставки буде розміщено QR-код із переходом до цих матеріалів (формат відео: .mp4 / .mov (до 3 хв, бажано горизонтальне)).

Як за потреби подати додаткові матеріали у форматі відео:

  • Завантажити відео на Google Drive / Dropbox / інший хмарний сервіс (крім заборонених в Україні) та обовʼязково надати доступ для перегляду та завантаження.
  • Надіслати посилання на відео в окремому файлі до пакету документів додаткове_Прізвище.docx.де вказати:
  • Назву відео (Прізвище_відео)
  • Короткий опис (1–2 речення, що зображено)
  • Посилання на відео
  • Після перевірки відео розміщується на YouTube каналі фотоконкурсу.

Перед відправкою просимо перевірити все за чек-листом та бути впевненими, що нічого не забули.

Чек-лист для перевірки за посиланням: https://surl.li/zqzbuh

Надсилати пакет документів, кожен з яких підписано відповідно до прикладу нижче на адресу: [email protected] 

Термін подачі матеріалів та приклад оформлення пакету документів: до 3 травня 2025 року необхідно направити пакет документів, кожен з яких має бути оформленим за прикладом (назва файлу_Прізвище):

  • Фото «до» – до_Іваненко.jpg;
  • Фото «після» – після_Іваненко.jpg;
  • Історія – історія_Іваненко.docx;
  • Згода на обробку згода_Іваненко.pdf або .jpg/.png;
  • Додаткові матеріали (подається за бажанням)додаткове_Іваненко.Docx 

ВАЖЛИВО!

Подання матеріалів передбачає надання згоди на їх публічне використання.

Матеріали проходять модерацію організаторів.

Матеріали не повинні містити осіб, які не надали згоду на публікацію;

Уникати використання музики, зображень, текстів, які мають авторське право, без дозволу;

Не допускається надання відео з політичною, релігійною чи іншою пропагандою, насильством, ненормативною лексикою тощо;

Усі матеріали будуть переглянуті командою організаторів – ми залишаємо за собою право редагувати, скорочувати або не публікувати окремі матеріали у разі порушення етичних норм чи законодавства.

Виставка має просвітницький, документальний та мистецький характер.

Усі подані історії, що відповідають технічним і змістовим вимогам, будуть опубліковані в онлайн-версії фотовиставки – на офіційному сайті Донецької обласної державної адміністрації та у соціальних мережах.

Найсильніші, найглибші й найцікавіші історії за змістом та емоційною виразністю буде відібрано для друкованої офлайн-експозиції.

Згода на використання матеріалів

Подання матеріалів означає, що учасниця:

надає згоду на їх публічне використання (онлайн/офлайн, у соцмережах, на виставках);

усвідомлює, що вони можуть бути використані з просвітницькою та мистецькою метою без виплати авторської винагороди;

підтверджує, що має право поширювати подані фото, текст та відео.

«Ця виставка – це простір, де голос жінки стає видимим. Це особиста історія, що перетворюється на спільну пам’ять і натхнення», – зазначають організатори.

Розкажіть свою історію. Нехай її почує світ.