У місті Бучі на Київщині відбувся перший регіональний форум щодо реалізації реформи шкільного харчування в Україні, який ініціювала перша леді Олена Зеленська. Серія з п'яти масштабних зустрічей пройде в найближчі два місяці по всій Україні. Форуми покликані провести важливу роз’яснювальну роботу та дати можливість громадам безпосередньо поспілкуватися з представниками робочої групи, що опікується реформою.
«Саме від нашої з вами взаємодії та порозуміння залежатиме подальша успішність реалізації реформи шкільного харчування. Нові норми та нове меню можуть спочатку сприйматися неоднозначно, але я вірю в успіх командної роботи. Сьогодні учасники форуму почули детальну інформацію з питань, які їх найбільше хвилювали, та, впевнена, отримали зрозумілі відповіді», – наголосила дружина Президента.
Олена Зеленська зазначила, що важливим кроком реформи є імплементація змін на місцях, впровадження системи контролю якості продуктів, продовження модернізації харчових блоків та популяризація культури здорового харчування в суспільстві.
Нагадаємо, торік, під час роботи над реформою шкільного харчування, було розроблено та затверджено оновлену нормативну базу. Вперше коштом державної субвенції для шкіл в обсязі 400 млн грн була проведена модернізація харчоблоків у 1809 закладах. У травні 2021 року було презентовано нове повноцінне 4-тижневе меню, яке розробили шеф-кухар Євген Клопотенко та команда проекту CultFood спільно з технологами, дієтологами та представниками МОЗ України.
![](/storage/app/thumbnails/8fc/07c/8f4/179be231e053374d1f2441ec93e6c81e_1628852373_extra_large_820x360.jpeg)
![](/storage/app/thumbnails/c64/24c/ccf/75aab1084f7baadfe98d5c229028112d_1628852373_wysiwyg_820x360.jpeg)
![](/storage/app/thumbnails/332/0e5/eae/cf7f9230e40b195523e87989e94275b7_1628852373_extra_large_820x360.jpeg)