портал в режимі тестування та наповнення
0 800 507 506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Особливості пенсійного забезпечення медичних працівників

Опубліковано 24 червня 2020 року, 09:07 , ГУ ПФУ в Донецькій області

Працівники охорони здоров’я мають право на пенсію за вислугу років якщо накопичено спеціальний стаж роботи. Порядок його обчислення та умови, за яких особа набуває таке право, визначено Законом України «Про пенсійне забезпечення».

З 04 червня 2019 року пенсія за вислугу років призначається медичним працівникам незалежно від віку. Головна вимога — наявність не менше 25 років спеціального стажу станом на 01.04.2015, або не менше 25 років 6 місяців станом на 01.01.2016, або не менше 26 років 6 місяців станом на 11.10.2017.

Чи всі медичні працівники мають право на пенсію за вислугу років?

Таке право мають виключно лікарі та середній медичний персонал, незалежно від найменування посад. Повний перелік посад і закладів, робота в яких дає право на пенсію за вислугу років, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 № 909 (далі – Перелік), знайдете за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/909-93-%D0%BF#Text  http://haa.su/XDc/.

Чи мають право на пенсію за вислугу років працівники приватних лікарень?

Робота за спеціальністю в закладах, установах і на посадах, передбачених цим Переліком, дає право на пенсію незалежно від  форми власності або відомчої належності закладів і установ.

Чи може пенсіонер за вислугою років продовжувати роботу на посаді?

Пенсії за вислугу років призначаються лише при залишенні роботи, що дає право на цей вид пенсії. Отже, у період отримання пенсії за вислугу років можна працювати лише на посадах і в закладах, які не передбачені Переліком. У разі працевлаштування на посаду з Переліку, виплата пенсії припиняється на весь період роботи і поновлюється після звільнення.

Хто з медичних працівників може розраховувати на подвійний стаж?

У подвійному розмірі до стажу зараховується робота в лепрозорних і протичумних закладах охорони здоров’я, у закладах з лікування осіб, заражених вірусом імунодефіциту людини або хворих на СНІД, в інших інфекційних закладах охорони здоров’я, у патолого-анатомічних і реанімаційних відділеннях, а також у психіатричних закладах охорони здоров’я. Обчислення страхового стажу в подвійному розмірі зараховується лише до 1 січня 2004 року.