портал в режимі тестування та наповнення
0-800-507-506
Гаряча лінія
  • A-
    A+
Пошук
Шукати на порталі
або
серед нормативних актів

Паралімпійців Донеччини відзначили державними нагородами за успішний виступ на Іграх у Токіо

Опубліковано 21 вересня 2021 року, 08:47 , Управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації

Президент України Володимир Зеленський разом з дружиною Оленою 17 вересня зустрілися зі спортсменами української збірної – чемпіонами та призерами ХVI літніх Паралімпійських ігор у Токіо і відзначив їх державними нагородами.

Під час урочистостей, які відбулися на арені НСК «Олімпійський» у Києві, Глава держави нагадав, що п’ять тижнів тому Україна проводжала паралімпійців на змагання в Токіо, а сьогодні щиро вітає з поверненням додому з потужними перемогами.

Президент зауважив, що до національної збірної України на Паралімпійських іграх у Токіо увійшли спортсмени практично з кожного регіону. Вони здобули 98 нагород, найбільше – 20 медалей – завоювали представники Дніпропетровщини, на другому місці – спортсмени Донецької області, які вибороли 15 нагород (2 золоті, 8 срібних, 5 бронзових).

«За кожною медаллю стоять тренери, лідери, лікарі, помічники і ще багато інших важливих людей. Тож нашу збірну реально представляли спортсмени з 24 областей України та Автономної Республіки Крим», – зазначив Володимир Зеленський.

Він також додав, що половина спортсменів цьогорічної збірної України вперше була на Паралімпіаді. Але здолавши хвилювання і страх, 18 атлетів-дебютантів здобули майже 30 медалей. А взаємна підтримка серед українських паралімпійців допомогла розкрити потенціал, і кожен другий спортсмен завоював медаль.

«Ваша душа – це ваша сила. Ви рекордсмени. І супермени. У вас немає вад. У вас є суперздібність. Ви не бачите тільки перешкод. І бачите ціль. Ви не чуєте злобу критиків, а слухаєте голос вашого серця. Ви не стоїте на місці, ви рухаєтеся тільки вперед. Ви показали: коли українці починають щось 24 серпня – це буде великим успіхом», – сказав Володимир Зеленський.

Указом Президента України №470/2021 від 16.09.2021 «Про відзначення державними нагородами України», за значний особистий внесок у розвиток паралімпійського руху, досягнення високих спортивних результатів на XVI літніх Паралімпійських іграх у місті Токіо (Японія), виявлені самовідданість та волю до перемоги, утвердження міжнародного авторитету, відзначені 8 спортсменів Донецької області:

- орденом «За заслуги» І ступеня – Єгор Дементьєв, дворазовий срібний та бронзовий призер з велосипедного спорту;

- орденом «За заслуги» ІІ ступеня – Віктор Смирнов, срібний призер з плавання;

- орденом «За заслуги» ІІІ ступеня – Андрій Трусов, дворазовий чемпіон, триразовий срібний та бронзовий призер з плавання; Василь Крайник, бронзовий призер з плавання;

- орденом «За мужність» ІІ ступеня – Микола Жабняк, срібний призер з легкої атлетики;

- орденом княгині Ольги ІІІ ступеня – Юлія Павленко, бронзова призерка з легкої атлетики;

- медаллю «За працю і звитягу» – Сергій Кліпперт, срібний призер з плавання; Ярина Матло, бронзова призерка з плавання.

За значний особистий внесок у розвиток паралімпійського руху, підготовку спортсменів міжнародного класу, забезпечення високих спортивних результатів національною паралімпійською збірною командою України на XVI літніх Паралімпійських іграх, державні нагороди отримали 4 тренери Донецької області:

- орден князя Ярослава Мудрого V ступеня – Андрій Казначеєв, головний тренер національної збірної команди України з плавання, тренер Віктора Смирнова, Андрія Трусова;

- орден «За заслуги» І ступеня – Віктор Лис, тренер Миколи Жабняка;

- орден «За заслуги» ІІ ступеня – Вячеслав Понька, тренер Юлії Павленко;

- медаль «За працю і звитягу» – Світлана Казначеєва, старший тренер національної збірної команди України з плавання, тренер Віктора Смирнова, Андрія Трусова.


Фото - www.president.gov.ua